Культурний маршрут (16 — 22 липня)

Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — матеріал, присвячений культурним подіям, які мають відбутися у найближчі дні або тільки-но розпочалися. Цього тижня культурні іституції країни пропонують нам відвідати цікаві заходи і презентують нові проекти. Також на поціновувачів мистецтва чекають екскурсії, кінопокази та концерти.

 

До кінця цього тижня у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» триватиме виставка сучасного українського мистецтва «Нова Українська Мрія». Представлені на виставці роботи сучасних авторів з одного боку є рефлексією на зміни, які відбулися в країні за останні місяці, а з іншого — певним уявленням про мрію нової  України. У створенні «Нової Української Мрії» взяли участь понад 40 авторів, всі дуже різні за віком і за регіоном проживання. Куратор арт-проекту — мистецтвознавець Олександр Соловйов.

 


Сьогодні, 16 липня, о 19 годині у Центрі візуальної культури відбудеться авторська екскурсія Івана Мельничука та Олександра Бурлаки виставкою «Острів».

 

У своїй мистецькій практиці Іван Мельничук та Олександр Бурлака здійснюють критичну рефлексію над тим, яким чином архітектурний спадок та пострадянський урбаністичний контекст трансформуються в нашій колективній пам’яті, вписуються або стираються з неї. Архітектори за освітою, вони досліджують роль, ідеологію та відповідальність сучасного архітектора.

 

 

17 липня, о 19:00 у майстерні «Ефір» відбудеться відкриття персональної виставки Євгена Гладенко Elementary P.

 

Серія робіт художника представляє роздуми про свободу елементарних частинок, про можливість народження нових елементів у процесі перетворення вже існуючих — розпад, трансформація, об'єднання. Вибравши як інструмент візуалізації живопис, Євген Гладенко, за допомогою геометричних форм, вивів його з площини у простір, як у прямому, так і в переносному сенсі. У сьогоднішньому, наповненому соціальною критикою і політикою, світі, глядачеві належить зануритися в забуті або незвідані мікро-макро пейзажі. 

 

 

У четвер, 17 липня, в PinchukArtCentre о 19 годині відбудеться показ фільму «Останній лімузин». Після перегляду фільму обговорення за участю кінокритика і теоретика Надії Заварової.


Фільм розповідає історію п’ятьох працівників колись могутнього автомобільного заводу ЗІЛ. Вони обіймали різні посади від начальників та інженерів до майстрів і різноробів і з болем сприймають безжальний занепад підприємства. Раптом завод отримує замовлення на виготовлення трьох легендарних лімузинів ручного збирання. Ці автомобілі колись були одним із основних символів військових парадів армії Радянського Союзу на Красній площі у Москві.


 

Також 17 липня о 19:00 в «Книгарні-кав'ярні» (Одеса), за адресою Єкатерининська 77, відбудеться презентація книг Олександра Михеда «АмнезіЯ» і «Понтиїзм» за участі акторів театру «ДАХ».


«АмнезіЯ» — це спроба розібратися в принципах роботи пам'яті: чому ми щось пам'ятаємо, а щось забуваємо. Уривки книги перекладені на англійську, німецьку та польську мови. 

 

«Понтиїзм»  новий збірник оповідань і казок про любов, зраду, ненависть та шлюб. Хроніки віртуальної війни під керівництвом віртуальних генералів невіртуальної держави. Фрагменти книги «Понтиїзм» отримають нове звучання у виконанні акторів київського театру «ДАХ».

 

 

У п’ятницю, 18 липня, о 17:00 відбудеться презентація каталогу творів Анатолія Сумара в Національному художньому музеї України. Монографія містить репродукції майже усіх творів Анатолія Сумара, які збереглися, їх опис, а також вичерпну інформацію про життя і творчість художника. На сьогодні це видання є першою значною публікацією про Анатолія Сумара.

 

Його творів не має жоден музей, тож складати враження про них доводиться з поодиноких репродукцій, розміщених у декількох каталогах і часописах. Про нього написано так мало і так емоційно, що кращого ґрунту для формування легендарного образу годі шукати.

 

 

Цього ж дня о 19:30 в Малій галереї Мистецького Арсеналу в рамках виставки RECT_STRUCT: emotions/algoritms відбудеться концерт алгоритмічної електронної музики, виконавці: Ujif_notfound та Алла Загайкевич.

 
Алгоритмічна музика (стохастична музика)  вид композиційної техніки, при якому вибір окремих звуків обумовлений застосуванням законів теорії ймовірності, заздалегідь визначених формальними передумовами (математичні формули, різного роду математичні графіки, схеми, таблиці та ін.)

 

 

18 липня в ЕЦСМ «Чайна фабрика» (Одеса) розпочне свою роботу виставка «UPHA в Одесі: Післявчора». Виставка знайомить глядача з проектами декількох учасників об'єднання УФА (UPHA)  Українська Фотографічна Альтернатива. Це незалежна група, створена з метою допомогти і підтримати розвиток сучасної української фотографії.


 

Також нагадуємо, що в Музеї сучасного мистецтва Одеси можна ознайомитися з дослідницьким проектом «Одеські хлопчики. Початок».

 

Організатори проекту вирішили звернутися до так званого протоконцептуалізму  того етапу розвитку одеського мистецтва, коли новоявлені «одеські хлопчики», ще не вважали себе художниками, але експериментували без обмежень. На виставці представлені роботи Олексія Коцієвського, Андрія Маринюка, Володимира Сальнікова, Володимира Федорова 1978-81 років, архівні матеріали, відеоінтерв'ю.