Культурний маршрут (16.07-22.07)

Цього тижня в Києві відбудеться презентація книги «Ван Гог. Іскріння», що розповідає про маловідомі та хибно витлумачені епізоди з життя митця, в Одесі триватиме 9-й Одеський міжнародний кінофестиваль, а у Львові розкажуть про творчість письменника та художника Бруно Шульца. Про ці та інші цікаві події – в Культурному маршруті.

 

16 липня о 18:30 у  «Книгарні Є» відбудеться презентація книги «Ван Гог. Іскріння» Фредеріка Пажака. На зустрічі з перекладачем книжки Іваном Рябчієм йтиметься про те як, автор переповідає самотній шлях видатного художника – з рідної Голландії до французького містечка Овер-сюр-Уаз. Приходьте послухати про маловідомі та хибно витлумачені епізоди з життя митця. Вхід вільний.

 

overstockArt.com

 

18 липня  о 19:00 «Карась Галерея» представляє новий проект молодих художниць Крістіни Ярош та Анни Ходькової «Гра почалась». Авторки відомі своїми цікавими та віртуозно виконаними офортами, які неодноразово брали участь як в персональних проектах та великих фестивалях, так і в великих групових виставках. Наразі темою їх творів стали дитячі ритуали урбаністичних ігор. Вхід безкоштовний.

 

 

18 липня о 19:00 в арт-центрі Я Галерея відбудеться відкриття проекту «Діти доктора Франкенштейна». Назва виставки відсилає до одного із перших колажистів-експерементаторів — доктора Франкенштейна, який успішно втілив надскладну операцію зі з'єднання нез'єднуваного і оживлення мертвого образу – завдяки створенню конотативних зв'язків, експлуатації ілюзій зрощення і мутацій. Таким чином, говоритиметься про колаж як життя у новій субстанції.

 

 

18 липня о 18:00 галерея «Триптих АРТ» презентує виставку живопису Максима Мазура «A PRIORI». "…І музика безтурботної ніжності в жіночих лініях, // у відображенні в воді і також в небі. // Вечір, ніч, схід сонця, день і знову вечір... // дитячі сни – як апріорі…" В експозиції представлені роботи, створені художником упродовж 2017–2018 років.

 



18 липня о 19:00 відбудеться завершальна подія проекту “IN PROGRESS“ українського скульптора Юрія Мусатова. На заході буде презентовано два керамічних об’єкта “Кокони”, створюваних художником у Щербенко Арт Центрі. Також у межах закриття відбудеться показ документального фільму про втілення та розвиток проекту-перформансу “IN PROGRESS“.  

 

 
18 липня о 19:00 у фонді ІЗОЛЯЦІЯ зі своєю творчістю вас знайомитиме режисер та перформер Ігар Мельник. Розпочне він із перформансу "integer". Разом з Анною Згоннiк митець досліджуватиме тему різності. А потім продовжить вечір у форматі artist talk під час якого розповість про свої роботи та проекти. Початок о 19.00. Вхід вільний.

 

 

18 липня о 19:00 PinchukArtCentre запрошує на лекцію Валерія Мілосердова «Львівський фотоконтекст. 1990-ті», що відбудеться в рамках освітньої програми виставки «Червона книга: радянське мистецтво Львова 80-90-х років». Фотограф Валерій Мілосердов розповість про власний мистецький досвід у 1990-их, «часи, коли почали говорити на заборонені теми». Вхід вільний. Реєстрація

 


19 липня  о 19:00 у PinchukArtCentre  відбудеться зустріч із художником, учасником виставки «Червона книга: радянське мистецтво Львова 80-90-х років » Броніславом Тутельманом. Художник прокоментує власні роботи та розповість про свою художню практику періоду 1980–1990-х років, а також про переслідування КДБ та арешт. Участь безкоштовна. Реєстрація

 

 

19 липня у рамках проекту «За кадром» арт-програми Odesa International Film Festival у галереї InvogueArt (Одеса) о 16:00 відбудеться зустріч із учасницею проекту та лауреаткою міжнародних та вітчизняних фестивалів — Ольгою Самолевською. Вона представить свою режисерську роботу — фільм «Stabat Mater». Розповість про його створення, а також прочитає вірші власного авторства. Вхід вільний. Реєстрація обов'язкова.

 

Фото: ukrkino.com

 

20 липня  о 15:00  у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького маєте нагоду послухати лекцію «Бруно Шульц як художник». Як експресіонізм проявив себе крізь творчість Бруно Шульца у Дрогобичі та Львові? Чому Париж здобув лише розчарування у серці художника? Чи відома серія графіки «Ідолопоклонна книга» є ілюстраціями до «Венери у хутрі» Леопольда фон Захера-Мазоха, а чи це довільні фантазії художника?  Про все це ви дізнаєтеся відвідавши лекцію мистецтвознавця та художника Івана Дудича.

 

boszart.pl

 

21 липня о 19:30 в IZONE відбудеться лекція «У Гуаньчжун – засновник сучасного китайського живопису», де йтиметься про одного із  представників  авангарду китайського мистецтва, який  швидко став фігурою національного масштабу в живописі. На лекції розкажуть про цікаву біографію та творчість митця, про його теорію мистецтва та який зв’язок між У Гуаньчжуном і Василем Кандінським.

 

 

З 21 до 28 липня пройде вокршоп "Happy, Healthy Chernobyl", який має на меті знайти відповіді та рішення таких питань: Як ми можемо «проектувати» серію культурних змін в ландшафті? Чи можуть ці простори бути тестовими майданчиками для нових гібридів природи? Які форми життя можуть бути в таких місцевостях? Протягом тижня учасники відвідають Чорнобиль у супроводі місцевих та міжнародних експертів. Відкриття воркшопу відбудеться 21 липня о 15.00 у креативному просторі IZONE

 

Фото: Miami Herald