Культурний маршрут (19.11 – 25.11)
Цього тижня Мистецький Арсенал запрошує на відкриття виставки мистецтва про революцію, а Музей ім. Булгакова – мистецтва, що виходить за межі. У PinchukArtCentre відбудуться заходи, присвячені темі фемінізму у рамках виставки "Свій простір", а платформа Prostir 86 поділиться досвідом участі у міжнародних фестивалях. Про ключові культурні події тижня далі в Art Ukraine.
У вівторок, 20 листопада, о 17.00 Стефанія Демчук, асистентка кафедри історії мистецтв КНУ ім. Тараса Шевченка та засновниця проекту Symbolon. Центр середньовічних та ранньомодерних студій, поділиться враженнями від відвідування епохальної виставки творів Пітера Брейгеля у Віденському музеї історії мистецтв (KHM). Приходьте та дізнайтеся, які сюрпризи чекають на відвідувачів та як зробити виставку, від якої в захваті будуть усі – і спеціалісти, і ті, хто дізнався про художника вже на виставці. Долучиться до розмови і Марта Логвин, старша наукова співробітниця Музей Ханенків. The Khanenko Museum, яка щойно повернула з Відня. Модерує Катерина Чуєва.
Музей Богдана та Варвари Ханенків
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Усі зображення зі сторінок подій на facebook
У середу, 21 листопада, о 19:00 у Мистецькому Арсеналі відбудеться відкриття виставки «Революціонуймо». Понад 30 сучасних митців та мистецьких груп із 15 країн мовою мистецтва говоритимуть про події революцій та аналізуватимуть їх як суспільне явище. Виставка продемонструє, що прагнення свободи, гідного рівня життя, поваги до громадян є універсальними принципами, які поділяють усі люди. Особистий, критичний і ретроспективний погляд фокусується на особливій історичній події – Революції Гідності в Україні. Кураторки проекту: Kateryna Filyuk (Україна), Натанія ван Дайк (Нідерланди).
21 – 22 листопада вхід на виставку вільний.
У четвер, 22 листопада, о 19:00 в літературно-меморіальному музеї М. Булгакова відбудеться відкриття виставки міжнародного проекту лабораторних виставок KNO Lab. Space – 'Icons Shift'. Виставка об’єднує роботи чотирьох голландських художників, які тісно пов’язані одне з одним, а також з незалежною художньою ініціативою IS-projects, заснованою в місті Лейден. Митці Iemke van Dijk, Henriëtte van 't Hoog, Jan Maarten Voskuil, Guido Winkler, працюють з живописом, але зацікавлені в його розширенні із двовимірного простору. Важливою є точка зору глядача. Існує перехід (shift) від живопису до об’єкта в роботах цих художників.
Експозиція виставки триватиме до 20 грудня.
Вхід вільний.
Київ, Андріївський узвіз, 13
Guido Winkler, One in the Many, acrylics on wood, 60x50cm, 2017
Також 22 листопада, о 19.00 у PinchukArtCentre, в рамках публічної програми до виставки «Свій простір», відбудеться лекція Оксани Брюховецької "З власного простору в публічний: західне феміністичне мистецтво 70-х". Разом з лекторкою будуть розглянуті такі питання: Що стало передумовою вибуху феміністичного мистецтва на Заході в 70-х? Що в цей час робили художниці в СРСР? Своя кімната – безпечний простір чи тюрма? Також відвідувачі з’ясують чи було відвоювання власного простору умовою самоствердження, та чи є вихід у публічний простір необхідним кроком у мистецтві. Оксана Брюховецька – кураторка, художниця, член Центру візуальної культури, дослідниця феміністичного мистецтва.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
PinchukArtCentre, 4 поверх.
У п’ятницю, 23 листопада, о 18:00 у приміщенні платформи з розвитку та підтримки українського дизайну Prostir 86 можна буде побачити предмети дизайну від 17-ти талановитих українців, що повернулися з голландського фестивалю, почути їхні враження та думки з приводу участі в міжнародному івенті – усе це для гостей на заході, що присвячений участі нашої команди у Dutch Design Week 2018. Тиждень Голландського Дизайну — це визначна подія в галузі дизайну та інновацій у Північній Європі. У цьому році більше ніж 350 тисяч відвідувачів побували у 120 локаціях, на яких разом з українцями представили свої проекти близько 2 600 дизайнерів із різних країн світу.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Київ, вул. Казимира Малевича, 86.
Також, 23 листопада, о 20.00 у рамках проекту «Мистецтво проти ночі» першу авторську екскурсію новою виставкою «Свій простір» у PinchukArtCentre проведе Ліза Готфрік, авторка віршів, пісень і текстів, перформерка та психолог. Коментуючи роботи, представлені в експозиції виставки, Ліза зачитає балади власного авторства про жінок. Виставка «Свій простір» пропонує задуматися, що є «простором» жінки в сучасному українському суспільстві, відсилаючи до хрестоматійного есе Вірджинії Вулф «Своя кімната» (1929), у якому письменниця підважила стереотипне уявлення про позицію і місце жінки-художниці в «чоловічому» світі.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
PinchukArtCentre, 2 поверх.
Ліза Готфрік