Культурний маршрут (20.08-26.08)

Цього тижня українські міста особливо багаті на культурні події! У Львові відбуватиметься фестиваль "Параджанов" на Левандівці.  Кияни й гості столиці матимуть змогу прослухати лекції «Нідерландське Відродження від Яна ван Ейка до Дірка Баутса», «Postindustrial DIY reclamation», «Як українці рухалися до незалежності». А Одеса запрошує на ночі українського короткометражного кіно. Про це та більше читайте в культурному маршруті!

 

20 серпня о 16:00 у Львові в рамках фестивалю "Параджанов" на Левандівці відбудеться бесіда-дискусія «Параджанов міфотворець» із Сергієм Тримбачем (старшим науковим співробітником Інституту мистецтвознавства, фольклористики й етнології імені М.Рильського НАН України).

Фото: sputnik-georgia.ru

 

20 серпня о 19:00 в арт-просторі Студії Лавра відбудеться відкриття фотовиставки Івана Лисюка «FantasyNude». «Фентезі-ню» – добірка містичних сюжетів у жанрі художнього ню. Вхід вільний.

Фото зі сторінки події на facebook

 

21 серпня о 19:00 Мала галерея Мистецького арсеналу запрошує на лекцію «Досить добре місто» Нети Мeйзельса, який розповість про роль мистецтва у створенні міста – сьогодні і в найближчому майбутньому, про ревіталізацію закинутих будівель та міських просторів, і те, як вони завдяки художникам набувають нових функцій, на прикладі ініціативи «HaMiffal» в Єрусалимі. Вхід вільний.

Фото: telavivian.com

 

22 серпня о 19:00 в Будинку митрополита відбудеться відкриттявиставки «Букет» Олександра Дубовика. Букет — це символ багатоскладності нашої культури. Перетин шляхів і цивілізацій, впливи яких фізично відчутні кожним із нас. Щоб потрапити на виставку, потрібно придбати вхідний квиток на територію заповідника «Софія Київська». Вартість – 20 грн (дорослий), 10 грн (дитячий, пільговий).

Фото: day.kyiv.ua

 

22 серпня о 16:00 у Львові в НМЛ ім. Андрея Шептицького відбудеться виставка «Роман Сельський. Живопис. Графіка» – ретроспективна виставка малярства й графіки влаштована з нагоди 115-ї річниці від дня народження художника. Виставка покликана вшанувати одного з найбільш знакови хмитців та підкреслити йогоо собливе значення для сучасної української культури.

Фото: art.lviv-online.com

 

22 серпня о 20:00 у PinchukArtCentre відбудеться показфільму «Пісні над Львовом».Створений працiвниками львiвського телебачення в 1972 році, цей музичний фiльм у специфiчнiй жанровiй формi пропонує ознайомитися з образами мicта та його жителiв часiв правлiння в СРСР Леоніда Брежнєва. Фільмнадано до показу Міськиммедіаархівом Львова в рамках проекту «[роз]Архівування». Участь безкоштовна. Реєстрація обов’язкова.

Фото зі сторінки події на facebook 

 

22 серпня о 19:00 у Київській Школі Фотографії  відбудеться лекція «Я й Об’єкт» Маші Ілліч – фотографки із Австралії.

Фото: www.photoschool.kiev.ua

 

22 серпня о 19:00 у Галереї ДУКАТ матиме місце лекція «Postindustrial DIY reclamation», присвячена масовим зусиллям, спрямованим на повернення, повторне використання та збереження знакових, але економічно застарілих промислових місць в американському «Іржавому поясі» та в інших умовах міського занепаду. Урбаніст із Нью-Йорка/Балтимора – Даніель Кампо – розповість про маловідомі історії відновлення подібних місць. Вхід вільний за реєстрацією.

Фото: zik.ua

 

23 серпня  о 19:00 у PinchukArtCentre відбудеться лекція історика Георгія Касьянова «Як українці рухалися до незалежності». Лекцію присвячено періоду, коли Українська РСР перетворилася на державу Україна. Центральне питання, яке ставить лектор – чи незалежність України відбулася за збігом обставин, випала українцям як «подарунок долі», чи вони її вибороли? Відповідь на це питання він шукає в історії громадських рухів в УРСР часів Перебудови. Вхід вільний. Реєстрація обов’язкова.

Фото зі сторінки події на facebook   

 

23 серпня Meduza Books проведе лекцію про активізм, медіа та книжки як невід'ємну складову публічної сфери видавчиня Катерина Міщенко говоритиме з шеф-редакторкою Громадського телебачення Ангеліною Карякіною. Реєстрація.

Фото: levhrytsyuk.blogspot.com

 

23 серпня о 19.00 у київському лекторії літературного клубу «Пломінь» відбудеться лекція кандидатки історичних наук та мистецтвознавиці Стефанії Демчук «Нідерландське Відродження від Яна ван Ейка до Дірка Баутса». Під час лекції будуть обговорюватися ключові ознаки на прикладі творів найбільших митців раннього Відродження в Нідерландах – Робера Кампена, Яна ван Ейка, Рогіра ван дер Вейдена, Гуго ван дер Гуса й Дірка Баутса та багато іншого. Вхід вільний.

Фото: www.pinterest.com 

 

23 серпня о 21:00 маєте можливість в Одесі відвідати ніч українського короткометражного кіно, де відкриєте для себе альманах «Переможці 2017 року», складений з українських короткометражних ігрових фільмів учасників громадської організації «Сучасне Українське Кіно», які здобули перемогу в національних конкурсах провідних українських фестивалів 2017 року. Попередня реєстрація тут

Фото: www.newsmarket.com.ua 

 

Із 24 серпня у Музеї історії Києва проходитиме фотовиставка Олексія Зінченка «Роми — це ми». Цікавість до ромського життя, самобутнього світу, що досі не піддається асиміляції та глобалізації, зберігає архаїчність попри всі комфортні надбання сучасності, спонукала Зінченка уважно та, що важливо, приязно вдивлятися в Іншого. У день відкриття (23 серпня) вхід за запрошеннями.

Фото зі сторінки події на facebook     

 

24 серпня о 18:00 Одеський художній музей проведе лекцію «Українська порцеляна першої половини XIX століття». Дослідник і досвідчений колекціонер Дмитро Сікорський відповість на такі та багато інших  питань: Який завод був найпершим? Як називався перший український бренд? Чому навіть на Сотбі такі часті підробки української порцеляни? Вартість квитка: 70 грн (пільгового 35 грн).Обов’язкова попередня реєстрація.

Фото зі сторінки події на facebook