Культурний маршрут (22.10 – 28.10)
Цього тижня культурний маршрут пролягатиме через акти співпраці та співпереживання мистецтв та художників. Зокрема, в Музеї української діаспори відкриється виставка молодих художників "Символізм:коди сучасності", а галерея "Речовий доказ" пропонує ознайомитись із синтезом творчості Ігоря Селеменєва та Андрія Підлісного. Більше культурних подій цього тижня – далі в культурному маршруті.
У понеділок, 22 жовтня о 18.00 у Музеї історії Києва відбудеться відкриття персональної виставки живопису ОлексіяРевіки «Садівник та Господиня». Живопис для Олексія Ревіки – це дослідження соціальних явищ. Найбільший інтерес у нього викликає психологія стосунків між особистістю та різними системами: державою, релігією, суспільством, масовою культурою. Серія робіт «Садівник та Господиня» сфокусована на темі сили уяви та її значенні в історії людства. Садівник та Господиня – це кожен із нас, і від того, як ми пояснюємо реальність, у якій ми існуємо, залежить те, якою вона є або може бути. Кожна з робіт серії присвячена одній ідеї, сюжет мінімально деталізований, щоб глядач одразу розумів головне.
Київ, вул. Б. Хмельницького, 7. Вхід вільний.
Зображення зі сторінки події на facebook
Також 22 жовтня о 19.00 в Музеї української діаспори відбудеться відкриття виставкового проекту сучасних українських художників "Символізм: коди сучасності". Мистецтво завжди намагається зазирнути за завісу наявного, осягнути приховані сенси й знайти відповіді на запитання, що одвічно бентежать людину, яка знаходиться у безперервному пошуку. Міметичне відображення дійсності не може нам повною мірою дати відповідь на питання: «Хто ми, звідки прийшли й куди йдемо?». Простір виставки «Символізм: коди сучасності» перетворюється на своєрідне місце зустрічі проявленого з утаємниченим, свідомого та позасвідомого, архаїчного та інноваційного. Учасники проекту: Петро Бевза, Володимир Бахтов, Тетяна Бахтова, Олег Денисенко, Микола Журавель, Олексій Малих, Олексій Анд.
Київ, вул. Московська, 40-б. Вхід вільний.
Зображення зі сторінки події на facebook
22 жовтня о 19:00 в літературно-меморіальному музеї М. Булгакова відбудеться відкриття виставки міжнародного проекту лабораторних виставок KNO Lab «Space – 'Icons Icon.Essencie'». Проект лабораторних виставок KNO lab. space є серією експериментальних виставок, на яких буде представлено творчість міжнародних та українських художників, які працюють у напрямі безпредметного мистецтва.
Київ, Андріївський узвіз, 13. Вхід вільний.
Зображення зі сторінки події на facebook
Також 23 жовтня о 19.00, у рамках лекційний циклу PinchukArtCentre «Академія о сьомій» відбудеться розповідь про творчість Василя Цаголова, одного з яскравих українських художників, який розпочав свою мистецьку практику на початку 1980-х років та розвиває її донині.У лекції дослідниці Катерини Яковленко йтиметься про мистецькі концепції автора, які художник розвивав з початку 1990-х років, експерименти з медіа та виставковим простором. Цаголов одним із перших працював із відео та створював фільми, що апелювали до масової культури та світового кінематографу. Насилля, кримінал та бандитський хаос відобразилисяв його творчості від 1990-х до сьогодні.
Київ, вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2, 6-й пов., відеолаунж кафе OneLoveCoffee. Вхід вільний, реєстрація.
Зображення зі сторінки події на facebook
У середу, 24 жовтня о 18.00 у рамках проекту Kyiv photoweek 2018 відкриється персональна виставка фотографії Валерія Лещинського «Duplicity». Валерій Лещинський – один із небагатьох українських фотографів, який працює у напрямі сучасного піктореалізму та фотоімпресіонізму. Експериментує в concept & abstraction. Фотографії Валерія знаходяться поза простором буденного сприйняття, його герої живуть у надсвідомості, кристалізуючи романтику та поетику навколишнього буття. На Форумі Валерій представить свій крос-проект «Подвоєність / Duplicity», над яким працював у 2018 році.
Київ, вул. Велика Васильківська, 100. Вхід вільний.
Зображення: www.facebook.com/LVphotoartist
У четвер, 25 жовтня об 11.00 у галереї «Речовий доказ» відбудеться відкриття виставки графіки «Навколо порожнечі» Ігоря Селеменєва і Андрія Підлісного. Назва виставки – непряма цитата мистецтвознавчої гіпотези про те, що після Малевича і Дюшана мистецтво перетворилося на танок навколо порожнечі. Художники вибудовують власне висловлення на межі цієї порожнечі. Вони максимально віддаляються від соціально-політичних смислів, але захоплюються діалогом із культурним контекстом людської цивілізації. Однією з частин виставки стане спільна серія «Muddyplates» (брудні пластини): на надрукованій графіці Андрія дописуються фрагменти картин Ігоря.
Київ. вул. Рейтарська, 8-Б. Вхід вільний.
Зображення: www.facebook.com/igor.selemenev
У п’ятницю, 26 жовтня о 14.00 Національний музей українського народного декоративного мистецтва запрошує на екскурсію до закритих фондів «Завітайте до музейної скарбниці». На ній можна буде побачити унікальні експонати закритих фондів художнього дерева, металу та кістки. Традиційно, під час зустрічі науковий співробітник-зберігач колекції розповість про особливості зберігання пам’яток у фондосховищі, порядок взяття на державний облік музейних предметів, шляхи надходження музейних предметів до колекції тощо.
Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 29. Вартість – 100 грн з особи (квиток дає право на огляд усієї експозиції музею). Запис за телефонами: (044) 280-36-93, (068) 778-02-70, (066) 675-72-68
Зображення зі сторінки події на facebook