Культурний маршрут (24.09-30.09)

Цього тижня на аукціоні в Києві продаватимуть роботи Пікассо, Ліхтенштейна, Джакометті та інших, у Харкові покажуть класичну фотосерію «Кафе Лемітц» Андерса Петерсена, а у Каневі відкриється виставка Влади Ралко та Володимира Буднікова. Про ці та інші цікаві події — далі в Культурному маршруті.

 

25 вересня о 19:00 у просторі Orthodox в Києві відкриється персональна виставка ілюстрації Жені Полосіної. Серія робіт має назву "Мені страшно". Всі ми маємо страхи і нав'язливі думки, будь-то невимкнена праска чи страх перед агресивним опонентом. Наш мозок здатен гіпертрофувати, катастрофізувати та вводити людину в стан пронизуючого жаху і інколи не важливо, на початку була муха чи слон. Женя Полосіна — ілюстраторка та принтмейкерка з Києва. Разом з Анєю Іваненко є співзасновницею студії "Сері/граф" та співкураторкою курсу іллюстрації в школі Projector. 

 

 

25 вересня о 19:00 в креативній спільноті IZONE відбудеться Artist Talk резидента фонду ІЗОЛЯЦІЯ Хав'єра Родрігеса Піно (Чилі). Основна тема робіт Хав'єра — це політичне насильство, яке відбувалося в Чилі протягом останніх 45 років. Свою художню практику Хав'єр називає «графічною документалістикою» й комбінує комікси і традиційну графіку з телесюжетами, фільмами, рекламою, фотографіями з преси, інтерв'ю, архівними зображеннями. Ілюструючи картини «політичного зла», він використовує графічні малюнки, фотореалізм, ЗМІ та соціальні науки.

 


 

26 вересня о 19:00 галерея COME IN у партнерстві зі Шведським інститутом та Посольством Швеції в Україні відкривають виставку Андерса Петерсена «Кафе Лемітц». Серія фотографій, створена впродовж 1967-1970 років в гамбурзькому барі дешевих цін і живої музики, стала етапною роботою Петерсена. Після видання однойменної фотокниги у 1978 році, «Кафе Лемітц» закріпила за скандинавським фотографом амплуа документаліста, який «відшукує красу у найбезнадійніших місцях» та зробила його одним з найбільш впливових фотографів сучасної Європи.

 

 

26 вересня о 19:00 в рамках публічної програми PinchukArtCentre, присвяченої свободі слова та незалежним українським медіа, резиденти 20ft Radio гратимуть в експозиції виставки «І знову демократія?». Проект 20ft Radio орієнтується на запис, архівування та вільне поширення музики. Це незалежне від реклами і політики онлайн-радіо, що існує за рахунок добровільних пожертв слухачів, а його студія знаходиться в контейнері. Однак, це не завадило 20ft Radio за два роки свого існування записати понад 1000 ефірів за участі українських і світових діджеїв, продюсерів та колекціонерів. А у 2017 році сайт проекту потрапив до п'ятірки кращих музичних медіа світу за версією webby awards.

 

Фото: Muzmapa

 

26 вересня о 19:00 гостею Арт-Середи у фонді ІЗОЛЯЦІЯ стане кураторка мистецьких програм та культурна менеджерка Лілія Гоголь. Лілія розповість про івано-франківське мистецьке середовище, а також про нещодавній досвід участі в резиденції для художників і кураторів “Розширена історія Музичів”, що присвячена темі кураторства архіву. У зустрічі також візьме участь художниця Алевтина Кахідзе, яка ініціювала резиденцію та дослідження, а також інші резиденти.

 

Фото: biggggidea.com

 

27 вересня в аукціонному домі "Золотое Сечение" на відкриті торги виставлять 66 лотів – літографій, ксилографій, офортів, ліногравюр знаменитих авторів. Серед них роботи Альбрехта Дюрера, Альберто Джакометті, Пабло Пікассо, Віктора Вазарелі, Роя Ліхтенштейна, Михайла Шемякіна, Марка Шагала, Сальвадора Далі, Жоана Міро, Енді Воргола та багатьох інших авторів. До 26 вересня тривають передаукціонна виставка і тихий аукціон.

 

 

27 вересня о 19:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ та KyivPride презентують site-specific інсталяцію Олексія Салманова у креативній спільноті IZONE. В основі роботи Салманова — метафора прихованості та подекуди небажання бачити ЛГБТ+ людей у суспільстві. Мінімалістична за формою світлова інсталяція може стати символом боротьби за видимість ЛГБТ+ людей. Конструкцію видно лише з певної відстані, а найкраще з повітря. Робота, що не має назви, складається з сигнальних вогнів на кшталт тих, що встановлюють на дахах високих споруд для убезпечнення авіапольотів. Безпосередня функція вогнів — бути поміченими, позначати та слугувати орієнтиром.

 


 

27 вересня о 19:00 на 2-му поверсі PinchukArtCentre в експозиції виставки виставки «І знову демократія?» відбудеться фінальна дискусія про стратегії виживання незалежних медіа та ситуацію зі свободою слова в Україні, у який візьмуть участь шеф-редакторка інформаційної служби Hromadske.com Ангеліна Карякіна, головна редакторка Zaborona.com Катерина Сергацкова, головна редакторка « Громадського радіо» Тетяна Трощинська та інші. Участь безкоштовна. Реєстрація обов’язкова.

 

 

Влада Ралко та Володимир Будніков презентують проект “Свобода та її привид”, що відкриється у Каневі 29 вересня у просторі мистецького об’єднання ЧервонеЧорне. Виставка поєднує два цикли робіт, над якими Володимир Будніков і Влада Ралко працювали в Канівській резиденції ЧервонеЧорне. На перший погляд художники виступають в опозиції один до одного, але водночас стає очевидним те, що у дуже різних підходах обидва аналізують спільну тему в її окремих аспектах. Будніков і Ралко розмірковують про свободу, а саме про умови за яких вона стає можливою.   

 

Володимир Будніков. Геометрія