Культурний маршрут (26.11 — 2.12)

Цього тижня культурний маршрут пролягає через тему діджиталізації мистецтва. Це позначається відповідними проектами Ya Gallery та НАОМА. Окрім того, "Київська картинна галерея" запрошує порефлексувати над екзистенційними питаннями на виставці робіт Юрія Сивирина, а культурна платформа IЗОЛЯЦІЯ запропонує чималу порцію мотивації від фотографки Тетяни Богуславської. Більше культурних подій тижня далі в ART UKRAINE.

 

У понеділок, 26 листопада, о 19.00 у Ya Gallery відбудеться лекція Павла Гудімова та Поліни Байцим, присвячена проекту Yakutovych Academy. Поліна розповість про сучасні виклики та тенденції в історії мистецтва, про розвідки у сфері радянської спадщини, а також про розвиток digitalarthistory. Павло Гудімов презентує веб-ресурс Yakutovych.Academy як зразок сучасного мистецтвознавчого дослідження та поділиться досвідом розробки проекту, створення особових архівів та співпрацею з Якутовичами. Родина Якутовичів — одна з найбільш цікавих творчих династій України, діяльність якої значно вплинула не лише на розвиток української графіки, а й на українське мистецьке середовище загалом. Yakutovych.Academy — дослідницький проект, ініційований Поліною Ліміною, концентрується на вивченні життя та творчого доробку митців та мисткинь цієї сім’ї. Окрему увагу команда проекту приділяє колу їхніх друзів, яке складалося, зокрема, з таких талановитих діячів української культури, як Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Микола та Ольга Рапай-Маркіш, Роман Корогодський, Тіберій Сільваші та Лесь Подерв’янський.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Зображення зі сторінки події на facebook


У вівторок, 27 листопада, о 17:00 у Національному музеї «Київська картинна галерея» відкривається проект Юрія Сивирина «Ціна всього». Сцени, представлені в живописі Юрія Сивирина, близькі до опису галюцинацій чи сновидінь. У них предмети, обставини та люди є виразниками передчуттів, пережитих травм та еротичних фантазій. У Юрія Сивирина уява виступає як предметом, так і інструментом терапії. При чому фантазми сприймаються тут не статичною даністю, а структурами, у яких можливо розгледіти випадкові обставини, які фатально трансформують особистість і змушують людину бачити умови реалізації своїх бажань абсолютно хибним чином. Відстороненість автора не виключає, що у суб’єктає альтернатива цьому фаталізму, але наблизитися до неї можливо лише за умови скасування процесу узгодження власного існування із зовнішніми детермінантами, разом із раціональною причинністю та практичною користю. Навчитися цьому можна хіба що беручи участь в ритуалі дешифровки, але ключовим елементом містичного прозріння повинні стати трансгресивне проживання витіснених емоцій та думок.

Зображення зі сторінки події на facebook

 

Також 27 листопада о 19.00 Музей Ханенків та Видавництво «Комора» запрошують на дискусію «Замах на Брейгеля», що відбудеться з нагоди виходу українського перекладу нового роману Яцека Денеля «Кривоклят». Під час дискусії будуть обговорені такі питання: чи всі шедеври варті своєї слави; як варто і як не варто готуватися до зустрічі із мистецькими творами; хто такий Томас Бернгард і чому ЯцекДенель взяв за епіграф цитати саме з його творів;чи є у Кривоклята прототип; які мотиви підштовхують до актів вандалізму; чи можна пронести в український музей пляшку сірчаної кислоти. Учасники: Андрій Бондар, Олександр Михед, Ольга Балашова, Ганна Рудик; модераторка: Оксана Щур.
Вхід вільний.
Київ, вул. Терещенківська, 15-17
Контакти: 044 221 05 84, 093 767 43 81

Зображення зі сторінки події на facebook

 

У середу, 28 листопада, о 19.00 у рамках циклу зустрічей АРТ-середа, на території культурної платформи ІЗОЛЯЦІЯ, відбудеться виставка фотосерії Тані Богуславської «Як долати внутрішній біль, коли ви одні». Тема фотопроекту зосереджена на процесі протистояння внутрішньому болю та депресії. Проект «Як долати внутрішній біль, коли ви одні» — нагадування, що дуже прості речі можуть стати поштовхом до бажання жити далі. “Я відчула, що можу поділитися з іншими своїм досвідом і створити життєствердну роботу”, – каже художниця. Таня Богуславська — фотографка. Народилася в 1990 році у Києві. Навчалася на курсах фотографії “Художнє мислення та фотографія” від Олександра Ляпіна (FotoCult, Київ, 2014) та Романа Пятковки (Київ, 2015). У 2017 закінчила фотошколуBirdInFlight під кураторством Олександра Ляпіна та Анни Войтенко. Таня – учасниця багатьох колективних виставок, серед яких Odesa/BatumiPhotoDays (Одеса, 2016), Polycopies (Париж, 2016), Механізм еволюції (ІПСМ, Київ, 2017), What goes up must come down (WAVE Collective, Лондон, 2018), Soliloquy (WhiteConceptGallery, Берлін, 2018), VideoArtFestivalMiden (Греція, 2018) та інші. 
Вхід вільний.
Адреса: Набережно-Лугова, 8.

Зображення зі сторінки події на facebook

 

Також 28 листопада о 16.00 у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (Виставкова зала Академії) відбудеться презентація проекту art(co)archive.Першим кроком в реалізації проекту стала публікація оцифрованих творів і документів з фонду й архіву МСМО, пов'язаних з 1980-ми, із творчістю групи художників, яких сьогодні називають "одеськими концептуалістами", а саме: Леоніда Войцехова, Юрія Лейдермана, Сергія Ануфрієва, Ігоря Чацкіна, групи "Перці" та інших авторів. У свою чергу партнер проекту, Харківська муніципальна галерея, підготувала пакет матеріалів, які стосуються концептуальних практик у творчості Вагріча Бахчаняна і Бориса Михайлова.Важлива складова проекту – це пошук і підготовка до публікації на ресурсі творів і архівних документів з приватних колекцій, музейних збірок та архівів художників. Цим і обумовлено використання в назві префікса (co), який означає об'єднання і партнерство, як основу роботи над онлайн-архівом.Під час зустрічі учасники розкажуть, як створювався art (co)archive, обговорять можливості співпраці для дослідників і кураторів, про найближчі плани проекту і про художників, представлених в архіві на момент відкриття.

Зображення зі сторінки події на facebook

 

Окрім того, 28 листопада, о 19:00 в арт-центрі Павла Гудімова Ya Gallery відбудеться відкриття проекту Олега Грищенка «Метахроніки».Метахроніки – це видання (мистецькі об’єкти), які мають показати широту художніх вимірів сучасності, метафори реальності. Коли ж спливають роки з моменту їхньої реалізації, вони демонструють і альтернативне минуле. Матеріальне втілення «Метахронік» – це книги художника, щоденники, самвидави. Ці формати найбільше відповідають головній меті твору: власне апропріації реальності, можливості показати її такою, як прагне безпосередньо художник. Він займає там власне місце поміж інших хронік, впливає на них і, зрештою, на їхнє сприйняття. Метахроніки – проект дослідження, що поєднує у виставковому просторі представлення творів художників і документальне відео, яке розкриває через розповіді авторів історії створення робіт, локації які стали інспірацією.
Вхід вільний.

Зображення зі сторінки події на facebook

 

У п’ятницю, 30 листопада, о 18.00 у галереї «Карась» відбудеться щорічна зустріч-консультація з автором та незмінним куратором проекту "А4, кулькова ручка" Євгеном Карасем, на якій автори та шанувальники проекту можуть дізнатися багато цікавого та важливого для себе:
- як народився проект
- як він розвивається та куди прагне
- які критерії відбору та прийому робіт
- чому нам цікаво читати дослідницькі есеї про проект
- чим можна допомогти проекту в його розвитку
Вхід вільний.

Зображення зі сторінки події на facebook

 

У суботу, 1 грудня, о 17.00 у будинку Художника, Національна спілка фотохудожників України та Арт-об’єднання «Kievphotos-Hall 2012» презентує виставку Вадима Рибного «Акварель». Це – художній погляд на фотографію. Спроба об'єднати два цілком різних види образотворчого мистецтва за допомогою комп'ютерної графіки створення живопису. Вадим Рибний – професійний фотохудожник, що спеціалізується на великомасштабних друкованих виданнях з обмеженим тиражем. У фотографії воліє зйомку пейзажів, портретну і предметну зйомки. Знімає на цифрову середньоформатну камеру. Вперше Вадим спробував знімати в 2014 в частих подорожах по Європі і вже у 2015 році, власниця бізнес-простору Щастя hub, Маргарита Січкар, запропонувала організувати фото ярмарку картин, яка пройшла успішно і надихнула автора розвивати свій талант. З тих пір, його хобі стало його професійною діяльністю і з 2016 року до цього часу Вадим повністю перейшов на фотомистецтво. Регулярний учасник фотовиставок KyivPhotoWeek 2017-2018, eroticbdsm2017, Kiff 2018.
Вхід вільний.

Зображення зі сторінки події на facebook