Культурний маршрут (27.07-02.08)

На межичасся між липнем і серпнем в Культурному маршруті припали лекції. Цього тижня фотографи розкажуть про зйомку в АТО та еволюцію фотопроектів, а мистецтвознавці пошукають зв’язок між класичним і сучасним мистецтвом і зроблять екскурс у відображення аварії на ЧАЕС в українському кіно. Також відвідайте виставку «Катерина Білокур. Хочу бути художником!» у Мистецькому Арсеналі.

 

28 липня фотограф із Києва Сергій Моргунов прочитає лекцію «Фоторепортаж. У чому різниця між героями миру та героями війни». У ній він розповість про особливості фотозйомки під час війни на сході України. Подія розпочнеться о 19:00 в арт-просторі «Port» (м. Київ; вул. Набережно-Хрещатицька, 10а). Більшість зібраних на лекції коштів підуть на потреби у зоні АТО.

 

Знімок Сергія Моргунова

 

Київський PinchukArtCentre продовжить проект «Перехідний синдром: Українське кіно 1990-х», присвячений вітчизняним стрічкам 1980-1990-х рр. 29 липня о 19:30 дослідник, перекладач і видавець Станіслав Мензелевський прочитає лекцію «Репрезентація Чорнобиля у радянському та українському кіно: трансформація візуальної риторики та політичного значення». Після цього о 20:30 розпочнеться показ фільму «Розпад» режисера Михайла Бєлікова, присвяченого аварії на ЧАЕС.

 

Кадр з фільму «Розпад». Джерело: segodnya.ua

 

Так само в середу, 29 липня, в столичному арт-просторі Mezzanine (вул. Нижньоюрківська, 31) відбудеться лекція «Класичне мистецтво в артефактах актуального: цитати, ремінісценції, натяки». У ній мистецтвознавець, перекладач і видавець Діана Клочко розповість про зв’язок класичного мистецтва із сучасним. Початок – о 19:30.

 

Ілюстрація до лекції

 

«Ковчег 2015» – нова робота Володимира Кузнецова, презентація якої відбудеться 30 липня о 19:00 у Vozdvizhenka Arts House. У творі поєднуються біблійні мотиви та соціально-політичний контекст. Подивитися на нього можна буде до 23 серпня.

 


 

Ще одна лекція цього тижня відбудеться 30 липня о 19:30 в Школі візуальних комунікацій (м. Київ; вул. Артема, 1-5; 4-й поверх). Куратор першого в Одесі міжнародного фотофестивалю Odessa/Batumi Photo Days Катерина Радченко розповість про шлях фотопроекту від задуму до реалізації. Потенційним учасникам пропонується в двох реченнях дати відповідь на запитання «Чому ви хочете відвідати цю лекцію?», на основі яких пані Катерина продемонструє принцип відбору фотографій на конкурси та фестивалі. Вартість участі в заході – 30 грн.

 

Ілюстрація до лекції

 

На наступний день, 31 липня, о 19:00 в Школі візуальних комунікацій відбудеться зустріч із художником Антоном Логовим і викладачем Наталією Синепуповою. Вони розкажуть про участь українських митців на Венеційській бієнале, а також покажуть фото та відео з арт-проекту. Вхід – вільний.

 

Ілюстрація до лекції. Фото – Ольга Касянюк


Також нагадуємо, що виставку «Катерина Білокур. Хочу бути художником!» у Мистецькому Арсеналі продовжено. Вона триватиме з 25 липня до 9 серпня.

 

Частина виставки «Катерина Білокур. Хочу бути художником!»