Культурний маршрут (27.08-2.09)

Цього тижня Київ, Харків, Львів та Дніпро стануть епіцентрами мистецьких подій. У Києві відкриється виставка "Ми були тут" про представників ЛГБТ-спільноти в українській армії. У Харкові стартує масштабний фестиваль молодіжних проектів "NonStopMedia", а в Дніпрі покажуть збірний образ українського промислового міста. Про ці та інші події — у Культурному маршруті!

 

29 серпня о 18:00 галерея «Триптих АРТ» презентує виставку живопису Анатоля Степаненка «Заколот масок». В експозиції будуть представлені роботи 80-х–90-х років ХХ ст. Живописець, скандальний акціоніст, графік, фотохудожник, інсталятор, стихійний перформансист, куратор Анатоль Степаненко стверджує, що у своїх роботах він – абсолютний реаліст. Але це – нова реальність. Вписана у рамки нашого повсякдення.

 


29 серпня о 19:00 у Щербенко Арт-центрі відбудеться фінальна авторська екскурсія Аліни Максименко "Місцевий час. 2-й епізод. Король Лір". Під час екскурсії авторка розкаже про значення та історію створення робіт, що увійшли до проекту, а також відповість на запитання присутніх. 

 


29 серпня о 19:00 в Інституті проблем сучасного мистецтва відбудеться відкриття виставки «Однаково різні. Частини мови», організатором якої виступає видавництво ArtHuss. У рамках експозиції свої роботи представлять відомі художники Петро Бевза, Костянтин Зоркін, Віталій Кохан та Сергій Радкевич. Тематикою виставки стане особливість пластичної художньої мови, притаманної кожному художникові. 

 


30 серпня о 18:00 у арт-просторі "Фракція" відбудеться відкриття виставки "Кордон", на якій будуть представлені роботи української і французької художниць, Марії Ралемської та Gentils Floquets. Експозиція представляє художнє осмислення можливостей і кордонів не лише у політичному, але і у поетичному та метафізичному сенсі. 

 


30 серпня о 19:00 у IZONE відбудеться виставка Антона Шебетка "Ми були тут", яку представить фонд ІЗОЛЯЦІЯ. Проект складається із відеоінсталяцій та фото представників ЛГБТ+, які брали участь в АТО. Експозиція має на меті розвіяти уявлення про неіснування представників ЛГБТ+ у зоні військових дій та привернути увагу до своєрідних викликів, із якими доводиться стикатися представникам ЛГБТ+ спільноти під час військового конфлікту. 

 

Робота із проекту Антона Шебетка "Ми були тут"

Фото: Buro 24/7

 

31 серпня о 17:00 у львівській URBAN бібліотеці відбудеться виставка графіки "КРИВІ". У експозицію увійшли ілюстрації Ольги Фразе до книги Жені Васильківської "Короткі Віддалі", виданій у Польщі цього року. Тематикою першої персональної виставки художниці стане ідея кривої, яка уособлює пошук та блукання людини на шляху до свого "я". 

 


31 серпня о 19:00 у Дніпрі в галереї Артсвіт відбудеться відкриття виставки «Кіптява» Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського. У рамках експозиції художники презентують результати тривалого дослідження соціального середовища міста Кам’янське (до 2016 — Дніпродзержинськ). На думку митців, екологічна ситуація у регіоні, демографічна криза як наслідок занепаду промисловості тощо, створюють збірний, дещо бентежний, образ промислового міста України.

 

Фото: Фейсбук-сторінка Галереї Артсвіт

 

1 вересня о 15:00 у Львові в арт-просторі "Дерево життя", розташованому в Manufactura Outlet Village, відбудеться виставка "Львівське художнє скло: ПОКОЛІННЯ". На виставці експонуватимуться роботи народного художника Андрія Бокотея, що є засновником міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові, Олександра Звіра (учасник численних українських та міжнародних групових виставок), Ольги Турецької (майстрині художніх виробів зі скла, що також неодноразово експонувалися на закордонних виставках), та інших майстрів і майстринь склоробної справи.

 


2 вересня о 17:00 у Харкові в Палаці студентів НТУ "ХПІ" вкотре стартуватиме фестиваль молодіжних проектів "NonStopMedia". Цього року у конкурсі взяли участь художники із України, Польщі, Білорусі, багатьох країн Європи та США. За рішенням конкурсного журі, для фестивалю із 150 робіт було відібрано 10, створених 13 авторами. Примітно, під час заходу залишатимуться відкритими для відвідування ще п'ять виставкових проектів, у тому числі, експозиція робіт Гамлета Зіньківського.

 

Фото: www.culturepartnership.eu