Культурний маршрут (28 квітня - 5 травня)

Щопонеділка ART UKRAINE складає добірку цікавих культурних подій, що мають статися в Україні найближчими днями. Тиждень травневих свят обіцяє бути насиченим: на своїх глядачів чекають естетично-етичні випробовування «межигірськими скарбами» у Нацмузеї, новий масштабний проект Мистецького Арсеналу THE SHOW WITHIN THE SHOW, присвячений Вільяму Шекспіру, екстремальні дослідження міського простору у фото та відео від молодих блогерів тощо.

 

 

Сьогодні, 28 квітня, у галереї АртПричал відкриється фотовиставка «Urban Exploration», що пропонує нове ставлення до міського простору. Автори проекту досіджують мости, дахи, тунелі метро, підземні річки, забуті бункери і т.ін. На виставці блогери Віталій Раскалов, Вадим Махоров та Владислав Вознюк представлять свої найкращі фото й відео-роботи, створені у великих містах України, Росії, Європи, Азії та Африки. До речі, нещодавно хлопці виклали в мережу ролик, знятий на верхівці крана на шанхайській вежі, який вже зібрав більше 31 млн переглядів.

 

 

 

 

29 квітня у Мистецькому Арсеналі відкриється проект сучасного мистецтва THE SHOW WITHIN THE SHOW, реалізований в рамках Міжнародного року Вільяма Шекспіра. Експозиція виставки складається з двох частин: «Перевтілення» (що презентує твори художників, які з певних причин не декларують своє справжнє ім’я) та «Театр історій» (що співзвучна з шекспірівськими історичними хроніками). Серед художників, які братимуть участь у проекті: Apl315, Psyfox, група Йод, Владислав Мамишев-Монро, Міхалич, Гамлет, Ігор Гусєв, Ілля Ісупов, Микита Кравцов, Олександр Некрашевич, Влада Ралко, Вінні Реунов, Олександр Ройтбурд, Арсен Савадов, Андрій Сагайдаковський, Володимир Сай, Олексій Сай, Юрій Соломко, Ілля Чічкан та багато інших. Слід зазначити, що 24 травня у рамках THE SHOW WITHIN THE SHOW  в Арсеналі відбудеться прем’єра «Гамлета» у постановці «SHAKESPEARE’S GLOBE» (Лондон, Великобританія).

 

 

 

Цього ж дня у галереї «Мануфактура» відкриється виставка музею історії моди «Турнюри та криноліни Тетяни Іванової».

Колекція старовинного дамського одягу та аксесуарів, зібрана киянкою Мариною Івановою за 30 років, складається з майже тисячі предметів, найстаріший з яких датується 1800-м роком.

 

30 квітня в Івано-Франківську відбудеться одразу кілька презентацій творчості художника Владислава Котерліна. 

 

Серед проектів, які вже розпочали свою роботу:

 

Проект «Кодекс Межигір'я», який відкрився минулого тижня у Національному художньому музеї України. Починаючи з 23 лютого, комісія музейників займалася описом «межигірських скарбів», котрі стали експозиційною основою нової виставки в Нацмузеї. У компанії псевдо-антикварних виробів, живопису Нікаса Сафронова, а також різних предметів у стилі «донецького бикоко» опинилося і кілька серйозних пам’яток сакрального (і не лише) мистецтва. На думку кураторської групи, із досвіду повалення диктатури слід робити висновки. «Кодекс Межигір’я» саме це і пропонує — піти з музею без естетичних та етичних висновків наврядчи вдасться. Зі спільним кураторським текстом Аліси Ложкіної та Олександра Ройтбурда, у якому легко та іронічно розкривається суть проекту «Кодекс Межигір’я», можна ознайомитися тут.

 

 

 

Виставка аторського текстилю художника Івана Семесюка Funky Textile в галереї ХудГраф. Звірики-"бандерики" були створені руками митця в час, вільний від боротьби зі жлобством, невіглаством та надмірною серйозністю.