Культурний маршрут (3 — 9 липня)
Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — матеріал, присвячений культурним подіям, які мають відбутися у найближчі дні або тільки-но розпочалися. Цей культурний тиждень буде не менш насиченим від попередніх: на вас чекають відкриття виставок, кінопокази, лекції та публічні дискусії.
Протягом наступних трьох днів у просторі Щербенко Арт Центру триватиме мультидисциплінарний проект «Жовтий звук», який об'єднує українських художників та музикантів. Сьогодні о 19.30 там виступатиме 5 Vymir, 4 липня о тій ж годині — BADIAN Sauna System та Tenpoint, а 5-го — Tanya Tanya. У центрі проекту «Жовтий звук» — митець як особистість, як експериментатор, як шукач найоптимальнішого медіуму для втілення своїх ідей. Роботи художників, які складають візуальну частину, «звучать» по-новому в контексті музичної програми.
Також сьогодні о 19:30 в PinchukArtCentre відбудеться демонстрація фільму «Назад на площу» (2012, Норвегія/Канада, 83 хв.). Разом із режисером фільму Петром Льомом глядачі стежать за долею п’ятьох людей, котрі постраждали від рук постреволюційного військового режиму в Єгипті. Навіть після перевороту новий уряд вдається до насильства й залякувань, так само, як і за часів Мубарака. Більш ніж 12 тисяч повстанців були заарештовані військовими і таємною поліцією: їх віддавали під трибунал, а часто й катували. Творчу команду стрічки «Назад на площу», що почала зйомки на початку революції, надихнула небачена доти Арабська весна. Однак через рік вони обурені щоденним порушенням основних прав людини в Єгипті.
Тим часом сьогодні ввечері у харківському ЄрміловЦентрі відкривається виставка «Контрапункт». На виставці представлено більше 100 робіт студентів ХНУСА і ХДАДМ з живопису. Це — натюрморти, композиції, міські пейзажі, виконані в експериментальній манері.
«В останні роки на виставках образотворчого мистецтва різного рівня ми стикаємося з ідейним, моральним і ремісничим нігілізмом. У зв'язку з цим, нами зроблена спроба відродження традицій творчого пошуку, експерименту, відродження формальної культури російського та українського авангарду, шляхом введення в навчальну програму двох вузів авторських методик викладання. Наша мета — шляхом науково-обґрунтованої методики викладання, навчити студентів пластично мислити, розвивати різноманітне креативне ескізування. Закласти міцну основу формальної культури», — Олександр Жолудь.
Передаючи свій професійний досвід, педагоги Євген Світличний та Олександр Жолудь в першу чергу допомагають своїм учням проявляти власну індивідуальність. Підтвердження цьому — студентські роботи виставки «Контрапункт».
Завтра, 4 липня, у львівському Національному музеї імені Андрея Шептицького о 16 годині відкриється виставка "ЯВОРІВЩИНА". Виставка присвячена народному мистецтву Яворівщини ХІХ – початку ХХІ століть, яке поряд із етнокультурним надбанням інших регіонів України (Гуцульщиною, Покуттям, Поліссям, Волинню, Полтавщиною, Слобожанщиною та ін.), творить основу національної ідентичності української спільноти.
З метою цілісного, всеосяжного розгляду мистецтва Яворівщини запропоновао такі розділи експозиції: народний одяг; тканину (ткацтво, вибійка); вишивку; кераміку, писанки; іграшки, рогозоплетіння та яворівські розписані скрині.
У суботу, 5 липня, в НХМУ відкриється виставка творів Анатолія Сумара. Виставка в Національному художньому музеї України представить твори художника, написані до 1963 року, дослідницький цикл «Колір та музика», створений в середині 1960-х, та роботи, написані після 1989. Цей проект може стати важливим кроком не лише до відкриття і розуміння митця, а й цілої епохи. Під час відкриття відбудеться презентація монографії «Анатолій Сумар». Впродовж виставки заплановані просвітні та художні події.
Також 5 липня о 19:00 в PinchukArtCentre відбудеться лекція на тему «Нові тактики нових медіа», яку прочитає дослідниця медіа-арту Яніна Пруденко. Лекторка звернеться до програмної роботи одного із засновників теорії медіа у ХХ ст. Маршалла Маклуена «Розуміння медіа: зовнішні розширення людини» (1964), де він вказував на те, що художники, оскільки вони працюють у сфері людського чуттєвого, завжди першими усвідомлюють значення нових технологій та здатні незаангажовано осмислити їх потенціал у просторі художнього. Крім того, Яніна Пруденко розповість як етап «замилування» самими новими медіа переходить в емоційну сферу, де сучасні художники та куратори використовують медіа здебільшого як форму маніфестування та звернення людства до важливих проблем та криз суспільства.
8 липня о 19 годині в PinchukArtCentre відбудеться публічна дискусія на тему «Конструювання реальності засобами ЗМІ» з журналісткою Катериною Сєргацковою.
9 липня о 19:30 Мала галерея Мистецького Арсеналу разом з Міжнародним фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA в рамках виставки Ujif_notfound та Дмитра Корнієнко RECT_STRUCT: emotions/algoritms покаже російсько-австрійський фільм «ЕЛЕКТРО МОСКВА». Фільм створено у 2013 році режисерами Єлєною Тіхоновою та Домініком Шпрітцендорфером.
Того ж дня в київській "Я Галерея" Євген Равський представить нову серію, у фундаменті якої лежить відомий текст давньогрецького поета Гомера. У стилі «нових старих майстерів» художник поєднує три мови – гомеричну епічність, наслідувану манеру малювання Караваджо та відкритість сучасності до заданих тем. Місце двобоїв – Вірменська вулиця у Львові, а герої переважно – сучасники художника, львівські митці. «Лише переілюстровувати «Іліаду» не було сенсу: хотілося показати це все нашим часом – відкрити завісу, якими були ті герої», – коментує автор задум проекту.
Також нагадуємо, що триває прийом робіт для участі у ІІІ Мистецтвознавчому конкурсі від Stedley Art Foundation. Для участі у конкурсі слід надіслати свої роботи за адресою artcriticcontest@gmail.com. Вікові обмеження для учасників: до 30 років. Більше про умови та темріни подачі заявок можна дізнатися тут.