Культурний маршрут (3.09-9.09)

Цього тижня у Києві відбудеться Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, в Харкові пройде арт-фестиваль Non Stop Media, а в Одеському художньому музеї презентуватимуть книгу поета Бориса Херсонського, проілюстровану картинами Олександра Ройтбурда. Що ще цікавого — дивіться в Культурному маршруті!

 

2 вересня у Харкові офіційно стартував фестиваль молодіжних проектів сучасного візуального мистецтва Non Stop Media IX. Цього року в конкурсі взяли участь молоді художники з України, Польщі, Білорусі та інших країн Європи, США. Окрім основного проекту під час фестивалю будуть відкриті ще 5 виставкових проектів, а також пройде насичена паралельна програма. Програма

 

Фото: Фейсбук-сторінка фестивалю Non Stop Media 

 

3 вересня о 19:00 у галереї "Ксі Простір" у Дніпрі відбудеться відкриття виставки графіки Марго Саркісової "Невизначеність". Марго Саркісова — художниця, що працює в умовах невизначеної дійсності. Методологія її роботи — це відповідь на виклик недетермінірованого сучасного, мисткиня постійно експериментує з художніми техніками та комбінує їх.

 

Фото: Фейсбук-сторінка галереї "Ксі Простір"

 

З 4 вересня до 3 жовтня у Центрі Сучасного Мистецтва “БілийСвіт” проходитиме виставка робіт учасників Першої міжнародної трієнале малих форм графіки “Intaglio”. Міжнародний конкурс малих форм графіки в Україні проводиться вперше. На виставці будуть представлені роботи майстрів графіки з усього світу – від Японії до Аргентини, загалом з більш ніж з 15 країн. Всі роботи є мініатюрами, виконаними в техніках глибокого друку.

 

 

 

Освітня платформа CANactions запрошує на лекцію Єгора Власенка «Громада як соціальний та просторовий феномен», яка відбудеться у четвер, 6 вересня, о 19:00 в Галереї ДУКАТ. Лекція присвячена поняттю територіальної громади, осмислення та дослідження якої набуває великого значення та актуальності в умовах реформи децентралізації влади в Україні, запровадження міських бюджетів участі, формування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Єгор Власенко – Директор освітньої програми CANactions. Реєстрація

 

Єгор Власенко

Фото: Читомо

 

З 6 до 9 вересня у креативному просторі IZONE в Києві відбудеться Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM — найбільший показ авторської анімації в Україні. Крім міжнародного і національного конкурсів, фестиваль складається з серії майстер-класів та лекцій від професіоналів індустрії, показів експериментальної анімації та відеоарту, тематичних позаконкурсних скринінгів та дитячої програми. 

 

Фото: Фейсбук-сторінка фестивалю LINOLEUM

 

6 вересня о 20:00 в культурному просторі AkT відбудеться закриття сезону — фінальної виставки у 2018 році на літньому арт-майданчику, площею 3500 кв.м. Цього року свої роботи представили 85 українських художників, а це більше 400 робіт. На офіційному закритті ви маєте нагоду відвідати на масштабну виставку, послухати музичні лайви та подивитися перорманси до півночі.

 

 

7 вересня о 17:00 у рамках фестивалю Non Stop Media IX у бібліотечному корпусі ХНЕУ ім. С. Кузнеця відбудеться відкриття проектів Ольги Бабак «Відстань» та Олександра Каплі «Мао в гостях у темній матерії та мироточиві гриби». Харківські художники презентують роботи в незвичному середовищі університетської бібліотеки, з'ясувавши, наскільки контекст простору впливає на сприйняття проекту.

 

Робота Ольги Бабак

Фото: Харківський обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва

 

Voloshyn Gallery представляє персональний проект Лесі Хоменко: «Леся Хоменко та її школа». Як відзначає сама авторка, ця виставка про довіру, самоіронію та проблематизацію сучасної української освіти. У рамках виставки мисткиня створить інсталяцію з портретів своїх студентів. У процесі роботи Хоменко досліджує власну ідентичність та, відповідно, ідентичність молодих художників. Відкриття: 6 вересня о 19.00, Voloshyn Gallery, Київ. 

 

 

8 вересня о 18:00 Одеський художній музей запрошує на зустріч-розмову-презентацію нової книги поета Бориса Херсонського «Одеська Інтелігенція». На відкритті можна буде поспілкуватися з автором книги, а також з художником Олександром Ройтбурдом, чиї роботи включені в нову книгу в якості ілюстрацій. Реєстрація

 

Робота Олександра Ройтбурда