Культурний маршрут (4-17 травня)
Культурний маршрут повертається після травневих свят із безліччю цікавих пунктів призначення! Серед них – благодійна виставка та етно-проект в Мистецькому Арсеналі, архітектурний фестиваль в Києві та одразу дві арт-ініціативи в Дніпропетровську. Також ви ще встигнете відвідати Венеційську бієнале, да на вас чекають захопливі проекти українських митців.
Станіслав Полонський. «Музика ІІ» (З проекту «Дніпропетровська школа фотографії»)
12 травня о 18:30 у Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 10-12) відкриється благодійна виставка «Мистецтво заради життя». Вона представить роботи 70 сучасних українських митців, а також фотоісторію Марії Павленко про пацієнтів Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії. Підсумком виставки стане благодійний аукціон, кошти з якого буде передано до Центру з метою придбання кардіологічного УЗ апарату EPIQ-7 та реанімаційного місця для малюків. Проект «Мистецтво заради життя» можна відвідати до 18 травня з 11:00 до 21:00.
Також 12 травня о 19:00 у Харкові відбудеться відкриття виставки «The Aesthetics of Dirt», до якої увійшли роботи графіті-художника Андрія Куніцина з команди Legos, відомого як Andre 3000. Проект виставлятиметься до 25 травня за адресою: м. Харків; вул. Данилевського, 26.
З 12 до 20 травня в Івано-Франківську триватиме «Конгрес рисувальників». Це мистецька резиденція, до якої залучено учасників із Польщі, Німеччини та Нью-Йорку (США). Куратор проекту – український художник Євген Самборський.
Наступного дня, 13 травня, радимо відвідати подію з другого сезону лекторію ОБРАЗ. Катерина Філюк прочитає лекцію про Нам Джун Пайка – одного із засновників відеоарту та мистецтва нових медіа у Кореї. Початок – о 19:00 за адресою: м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31. Вхід – вільний.
Так само 13 травня о 18:00 розпочнеться вернісаж виставки «Ноктюрни» Олексія Белюсенка. До проекту, що експонуватиметься до 26 травня, увійшли пейзажі, створені автором протягом 2014-2015 років. Виставка пройде у київський галереї Триптих Арт (вул. Десятинна, 13).
Олексій Белюсенко. Із серії «Нічний Київ» (2014, полотно, масло, фарба)
У четвер, – 14 травня, – о 19:00 Кіноклуб «Врятуй Жовтень» влаштує кінопоказ Oscar Shorts 2015. До програми увійшли 5 короткометражних стрічок, номінованих Американською кіноакадемією на премію «Оскар». Подія відбудеться за адресою: м. Київ; вул. Горького, 176; 3-й поверх.Кошти, зібрані з продажу квитків, підуть на облаштування київського кінотеатру «Жовтень».
«Запитання. Спроба діалогу. Ще щось важливе» – виставка Євгена Самборського, що розпочнеться 14 травня о 18:00 у Галереї Лавра (м. Київ; вул. Лаврська, 1). Вона продемонструє «взаємозв’язок між працівниками мистецької системи та художниками». Куратор – Райнальд Шумахер (Німеччина).
Робота Євгена Самборського
З 14 до 16 травня в арт-кластері Видубичі відбудеться Міжнародний архітектурний фестиваль CANActions. У ньому візьмуть участь архітектори, урбаністи та дизайнери з Нідерландів, Німеччини, Австрії, Франції. Відвідати захід можна за адресою: м. Київ; Інженерна, 7В.
З 15 до 17 травня в Мистецькому Арсеналі триватиме виставка «ЕтноСвіт», приурочена до Дня Європи. 200 майстрів з України та країн світу представлятимуть ремесла та їх традиційні технології, відкриваючи таємниці створення справжніх мистецьких рукотворних шедеврів. Серед гостей фестивалю – представники таких країн, як Франція, Греція, Білорусія, Литва, Грузія, Узбекистан, Туреччина та інші.
15 травня у новій галереї сучасного мистецтва JUMP (м. Полтава; вул. Монастирська, 3) відкриється виставка WATERLAND. Це серія знімків фотографа Вадима Докторова, що демонструє воду у казкових втіленнях. Її можна буде побачити до 14 червня.
У цей же день, – 15 травня, – в Дніпропетровській галереї АРТСВІТ відкривається арт-проект «Дніпропетровська школа фотографії». Це виставка знімків таких митців, як Семен Просяк, Олександр Фельдман, Юрій Бродський, Марк Мілов, Станіслав Полонський. Відвідати проект можна буде з вівторка по суботу з 11:00 до 19:00. Останній день виставки – 17 червня.
Станіслав Полонський. «Наука» (З проекту «Дніпропетровська школа фотографії»)
На наступний день, – 16 травня, – о 20:30 у Дніпропетровську стартує проект «Дніпровський колайдер». Він покаже «нову енергію» сучасного мистецтва у сферах графіки, живопису, скульптури, інсталяції відео-арту тощо. Подія триматиме в дніпропетровському Музеї художнього живопису.
Нагадуємо, що 6 травня в арт-центрі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31) відкрилася виставка «Монополія на правду», в якій демонструються творчі здобутки художників Габріеля Булеца (м. Ужгород) та Ярослава Футимського (м. Хмельницький). Ви ще встигнете відвідати її до 22 травня.
До 13 травня Центр сучасного мистецтва М17 (м. Київ, вул. Горького (Антоновича), 102-104) представляє соціальну виставку «Моє місце». Вона заснована на 18 історіях вимушено переміщених осіб (ВПО).
До 30 травня в Центрі сучасного мистецтва в Івано-Франківську триватиме персональна виставка живопису Ігоря Перекліти. Стиль автора поєднує «необарокову пишноту форм і здоровий цинізм».
Ще одна персональна виставка відкрилася в Музеї сучасного мистецтва Одеси. «Самотність у натовпі» – це проект Олега Дімова, в якому він художніми методами намагається дослідити поняття натовпу. Її можна відвідати до 29 травня.
Фото Олега Дімова
А ті, хто в цей час перебуває на Венеційській бієнале, обов’язково повинні відвідати український павільйон «HOPE!», організовний PinchukArtCentre. Нагадаємо, що він відкрився 8 травня і діятиме до 31 липня.
Також не пропустіть на Венеційській бієнале ще одну українську подію. «Чорне намисто» – персональна виставка Зінаїди Ліхачевої, яка відкрилася 7-8 травня у Венеції. В новому проекті мисткиня звертається до теми часу, яка відображається «в медитативних інсталяціях й аскетично вивірених відеопроекціях, художніх музично-звукових перфомансах і скульптурних об’єктах».