Культурний маршрут (7.11-12.11)

Цього тижня у Києві пройде 4-денний міжнародний джазовий фестиваль, стартує нова кінопрограма в PinchukArtCentre, триватимуть події в рамках Київської бієнале 2017. У Харкові відкриється виставка живопису, що поєднає класику та сучасність, а в Івано-Франківську відбудеться форум, присвячений креативним проектам. Про ці та інші події – в Культурному маршруті!

 

7 листопада школа фотографії Bird In Flight спільно з EDUCATORIUM презентують виставку робіт молодих українських фотографів «+/-10». Світлана Апарина, Таня Богуславська, Ірина Василенко, Філіпп Доценко, Олександр Карман, Ольга Лебєдєва, Сергій Моргунов,Валерій Пузик, Мішка Бочкарьов, Назар Фурик представлять свої актуальні проекти.

 

 

7 листопада RadioInternational представляє перформанс «П’єса» Валентини Петрової, прем'єра якого відбудеться в рамках Київської бієнале 2017. «П’єса» – це перформативно-інтерактивний акт, спрямований на прояв особистого в публічному та виявлення їхньої співвіднесеності й точок перетину. Участь у цій події можлива лише за повного залучення у процес. Початок о 19.00.

 

 

7 листопада PinchukArtCentre розпочне фільмову програму «Як жити?» фільмом Самарія Зелікіна «Шинов та інші» (1967). Добірка стрічок досліджує конфлікт між індивідом і соціальною системою, акцентуючи увагу на точці проникнення колективної ідеології в особисте життя людини. Покази відбуваються щовівторка о 19.00 на 6-му поверсі арт-центру, зала відеолаунж. Участь безкоштовна. Реєстрація обов’язкова.

 

 

7 листопада о 19.00 Gallery 83 презентує колективну виставку молодих українських художників Creation Fair. Проект дає змогу побачити, в який бік спрямовано погляди молодих авторів, з якими ідеями вони експериментують, та що є поштовхом для їх авторських рефлексій. У проекті візьмуть участь: Сергій Западня, Валерія Тарасенко, Петро Гронський, Марина Біндіч, Артем Андрєйчук (Kaffelman), Omnia Voivat, арт-група TxT.

 

 

8 листопада о 18.30 в рамках АрхСереди в ARCHIMATIKA (м. Київ, вул. Тургенєвська, 38, 5 поверх) своїм досвідом стажування в США з енергоефективності та поновлюваних джерел енергії в цивільному і комерційному будівництві поділяться головний інженер компанії АРХИМАТИКА Юрій Государський і директорка ТОВ «Київпроект М» Валентина Бутенко. Реєстрація обов'язкова.

 

 

8 листопада о 18.30 у Національному художньому музеї України відкриється виставка «Лабіринти Аксініна». Це перша в Україні велика музейна ретроспектива культового в колах львівських інтелектуалів 1970-х років графіка Олександра Аксініна (1949‒1985). Графіку львівського мистця доповнює «відеокімната» сучасного художника Івана Світличного та арт-групи Sviter.

 

 

8‒14 листопада в аукціонному домі «Золотое Сечение» (Київ, вул. Первомайського, 4) пройде передаукціонна виставка UNDERGROUND CONTEMPORARY. Організатор – АД «Золотое Сечение». Загальна кількість робіт – 67 творів. Серед лотів – твори Примаченко, Коткова, Марчука, Горської, а також Ройтбурда, Вайсберга, Савадова та багатьох інших. Детальніше

 

 

8 листопада о 19.00 у харківській галереї Come In відкриється виставка Володимира Костирка і Євгена Равського «Правдою мистецтва є фікція». Равський і Костирко – художники, яких називають «новими старими майстрами». Вони користуються давньою мовою живопису аби говорити про сучасність, повсюдно пронизану образами західноєвропейської традиції. 

 

 

З 9 до 25 листопада в приміщенні Національного музею Тараса Шевченка відбудеться виставка фіналістів шостого незалежного конкурсу молодих українських художників МУХі 2017. Цього року у фінал було відібрано 12 конкурсантів. Кураторка виставки — Марина Щербенко. В межах конкурсу відбудеться церемонія нагородження переможця та володарів двох спеціальних премій конкурсу МУХі 2017 року. Детальніше

 

 

9 листопада о 19.00 у рамках виставки "Гра в минуле" фонду ІЗОЛЯЦІЯ пройде майстер-клас фотографа Валерія Мілосердова "Сторітеллінг з фотографією". На майстер-класі використовуватиметься принцип гри, закладений в експозицію виставки. Разом із учасниками фотограф складе з фотографій Ірини Пап декілька історій, теми яких вигадають самі відвідувачі.

 



9 листопада о 19.00 в Київській муніципальній галереї мистецтв «Лавра» (вул. Лаврська 1) відбудеться відкриття мультимедійного проекту Романа Михайлова «Страх». Відомий насамперед своїми інсталяціями, в проекті «Страх» митець представляє живопис, графіку і відеороботу, що досліджують стан паніки, притаманний сучасному суспільству. Детальніше

 

 

10‒13 листопада в Києві відбудеться другий щорічний фестиваль All Music is Jazz. Захід розтягнеться на дві локації, чотири дні і безліч жанрів і форматів. Так, в рамках фестивалю пройдуть традиційні джазові живі виступи, нічні діджей-сети, вечірні джем-сейшени та освітні майстер-класи та Q & A. Гості зможуть взяти участь в кожному із запропонованих або ж вибрати для себе найбільш актуальні формати. Детальніше

 

 

10 листопада в рамках Київської бієнале 2017 у Тарілці на Либідській відбудеться презентація проекту Хіроші МакДональда Морі (Японія) "Фінальна фантазія ІІ – 21 переклад наміру японською – 喜怒哀楽 Кідоайраку (Радість-Лють-Сум-Задоволення)". Хіроші МакДональд Морі – художник, який використовує медіум фотографії та скульптури для дослідження культурної ідентичності й традиційних мистецьких дисциплін. Початок о 17.00.

 

 

11 листопада в Івано-Франківську, у приміщенні готелю «Станіславів», відбудеться форум «Культурні проекти: ефективні практики у регіонах». Форум – це зустріч провідних спеціалістів культурної сфери країни із зацікавленою аудиторією Івано-Франківська та інших міст для глибшого обговорення і детальнішого опрацювання теми актуального стану культури в регіонах. Реєстрація

 

 

12 листопада галерея Invogue в Одесі представить персональну виставку Михаїла Реви "Одеський декамерон", який створив ілюстрації до однойменної книги Георгія Голубенка. В його малюнках, як і в творах письменника, дихає справжня Одеса – весела і сумна, іронічна і лірична. У рамках виставки пройдуть читання творів з книги, які проведуть одеські актори.