Культурний маршрут (9.10-15.10)

Цього тижня у Києві відкриється виставка «українського Клімта» Віктора Зарецького, в Одесі представлять твори самобутнього київського скульптора Артема Присяжнюка, а в Полтаві відомий художник Гамлет Зіньковський прочитає лекцію про стріт-арт. Про ці та інші цікаві події — в Культурному маршруті!

 

9 жовтня художник Антон Логов презентує інсталяцію «Деталі» в арт-просторі XXWHYISM (м. Київ, вул. Шота Руставелі, 34). Інсталяція з газет нагадує ремонт і перехідний стан суспільства. Реформи, які застигли в безкінечності реальності. Це її зворотня частина, фальшива декоративність. Кураторка проекту — Юлія Поліщук.

 

 

10 жовтня в ArtUkraine Gallery (м. Київ, вул Грушевського, 9А) відбудеться відкрита мистецька бесіда художників Джеррі Зенюка (Мюнхен / Нью-Йорк) та Анатолія Криволапа (Київ /Україна). Творче становлення обох художників навряд чи могло відрізнятись більше, втім ключем до робіт обох художників є світло та взаємотяжіння кольорів. Це їхні точки перетину. Модераторка: Аліса Ложкіна. Детальніше

 

 

10 жовтня о 19.00 в галереї Spivakovska ART: EGO (м. Київ, вул. Саксаганського, 59Б) відкриється фотовиставка Олександра Ткаленка «Radical Ritual». На виставці буде представлено фрагменти з життя спільноти Burning Man — учасників однойменного фестивалю, що проходить в американській пустелі Блек-Рок. На фото зафіксовано моменти тимчасового перевтілення учасників фестивалю.

 

 

10 жовтня о 19.00 у галереї «Дукат» (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б) відбудеться відкриття виставки Оксани Стратійчук «Мокуліто». Оксана Стратійчук, визнаний віртуоз графічних технік, продовжує своє творче дослідження оригінального японського методу друку. До експозиції увійдуть твори, виконані впродовж 2016–2017 років, та більш ранні твори, що досі не виставлялися у Києві. 

 

 

10 жовтня з 19.30 до 22.00 в IZONE пройде показ фільму Паоло Соррентіно «Велика краса» (2013). Головному герою фільму виповнилося 65 і раптом він розуміє, що більше не може робити те, чого йому не хочеться. Джеп розчарований, і намагається знайти цю таємничу, велику красу світу.

 

 

10 жовтня в арт-холі Д12 (м. Київ. вул. Десятинна, 12) пройде антикризовий аукціон «Корнерс», де кожен зі 164 лотів має стартову ціну 1$. Мета заходу – сформувати нові, адекватні сьогоденню ціни, «з нуля». Дати змогу усім охочим спробувати себе на аукціонних торгах, які раніше мали ознаки елітарності. Початок о 19.00. 

 

 

10 жовтня о 19.00 в Одесі, у галереї Yalanzhi Objects (вул. Велика Арнаутська, 55) відкривається виставка кераміки «Almost Uselless Практично марно» Артема Присяжнюка з Києва. Скульптор майстерно працює з порцеляною, розкриваючи все більше образів своїх героїв. Частково проект було представлено в Києві на GogolFest 2017.

 

 

11 жовтня в залах аукціонного дому «Золотое Сечение» (Київ, вул. Первомайського, 4) відкриється експозиція живопису відомого українського художника Віктора Зарецького «Реквієм». Світові мистецтвознавці порівнюють роботи українця з творіннями знаменитого австрійця Густава Клімта. В експозиції буде представлено 35 живописних полотен, зібраних із приватних колекцій Європи. Детальніше

 

 

11 жовтня в культурному просторі Plivka (м. Київ, вул. Васильківська, 1) відбудеться показ та обговорення запису перформансу Івани Мюллер «60 хвилин опортунізму». Івана Мюллер — режисерка, мисткиня та, за її власним формулюванням, «авторка текстів» з Хорватії (мешкає в Парижі). Обговорення модеруватиме хореограф, перформер та куратор Віктор Рубан. Початок о 19.30.

 


 

11 жовтня о 19.00 у столичному керамічному просторі «ЦеГлинаАрт» (вул.Набережно-Лугова, 2В) відбудеться відкриття виставки «Сучасна кераміка в інтер`єрі». Провідні українські митці та дизайнери покажуть сучасну малу керамічну пластику, світильники, вази, вазони, панно, декоративний посуд, елементи декору. 

 


 

Goethe-Institut Ukraine та Arthouse Traffic запрошують глядачів на 23-ій фестиваль «Нове німецьке кіно», який представить добірку найкращих німецьких прем'єр та кінофестивальних хітів за минулий рік. Зокрема, у програмі — документальний та художній фільми про митців та стрічка про Донбас. Фестиваль стартує 12 жовтня у кінотеатрі «Київ». Програма

 


 

12 жовтня у галереї Vozdvizhenka Arts House (м. Київ, вул. Воздвиженська, 32) відбудеться відкриття виставки Олександра Мільштейна «Вікна у П'ятиполь». Відкриття послідує за презентацією книги Олександра Мільштейна «П’ятиполь», що відбулося 5 жовтня у Харкові у рамках фестивалю «Паперовий міст».

 

Читати також: 

На Форумі видавців презентують серію книг, написаних художниками

Лувр по-львівськи, new abstract art і еротичне фото: трохи про нові видання Артбук

 


 

З 12 жовтня до 12 листопада 2017 року в Музеї сучасного мистецтва України (м. Київ, вул. Кирилівська, 41) пройде виставка творів Сергія Бесєдіна та Віктора Толочко з колекції музею. Два геніальних майстра, учень та наставник ­— віртуозний пейзажист та метр радянського живопису. 

 

 

13 жовтня в ІЗОЛЯЦІЇ (м. Київ, вул. Набережно-Лугова, 8) відбудеться партисипативний перформанс TOMBOLA! ініційований лондонськими митцями Вікі Торнтон та Адамом Уокером. В ігровій формі митці будуть ділитися своїми ідеями та враженнями, які виникли у них під час арт-резиденції у Києві. Початок о 19.00.

 

Читати також: ВИКИ ТОРНТОН: «Общество пресытилось картинкой и хочет рефлексий»

 

 

14 жовтня в полтавській галереї Art Jump (вул. Монастирська, 3) відбудеться лекція українського художника Гамлета Зіньковського, відомого передусім своїми стріт-арт роботами у Харкові та інших містах. У рамках зустрічі з митцем відбудетьс кінопоказ фільму «Проект дощу» Олега Чорного, який здобув золоту нагороду на кінофестивалі в Атланті. Початок о 17.00.

 

 

15 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» у Києві відбудеться оригінальна культурна подія – День арт-кіно Європи.Метою заходу є підтримка фестивального, авторського кіно та підкреслення його значення в духовному розвитку сучасної європейської спільноти. В Україні ця подія відбудеться вперше. Програма