Мистецька програма V Книжкового Арсеналу: підсумки

V Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», що тривав з 22 по 26 квітня, на п’ять днів став головним культурним пунктом призначення. Надзвичайно насичена літературна програма, цікаві зустрічі, презентації, театральні перформанси, кіноперегляди, лекторії, концерти і виставки – це далеко не повний перелік всього, що пропонував цьогоріч ювілейний Книжковий Арсенал. Мабуть, щоб побувати всюди, потрібно було носити з собою кишенькову машину часу. Для тих, хто не мав такої можливості, – спізнився, не встиг приїхати, обійти все, затримався в черзі за автографом чи просто хотів би ще раз порадувати око мистецтвом, – ART UKRAINE публікує огляд виставкової частини фестивалю.

 

Робота з проекту «Папір. Світ. Мистецтво»

 

Карась Галерея презентувала підбірку зі 100 малюнків українських митців, створених звичайнісінькою кульковою ручкою на простому офісному папері. Проект «А4, Кулькова ручка» триває вже 9 років і за цей час об’єднав понад 400 авторів, серед яких Олександр Бабак, Петро Бевза, Анатолій Криволап, Олександр Ройтбурд, Влада Ралко, Стас Волязловський та інші.

 

 

 

 

 

Паперові варіації, роботи на папері та з паперу розмістилися в шістьох залах в рамках проекту «Папір. Світ. Мистецтво». Куратор Марина Щербенко звертається до теми традиційного медіуму, значущість якого не обмежується сферою візуального мистецтва. Експозиція занурила глядачів у паперовий світ, сповнений образами і текстами, фактурами і формами, створений різними українськими художниками. На виставці можна побачити роботи Олени Турянскої, Влади Ралко, Олександра Ройтбурда, Олексія Сая, Ілони Сільваші, Тиберія Сільваші, Віктора Сидоренка та інших.

 

 

 

 

 

Арт центр Я Галерея представив виставку-дослідження давнього закарпатського фольклору «Забобони» Андрія Хіра. Це свіжий погляд на давно відомі істини. Арт-бук художника став відправною точкою проекту, який на Книжковому Арсеналі доповнився новими об’єктами: маскою, стільцем та пресом, за допомогою якого було створено арт-бук.

 

 

 

 

 

 

Виставка «Лайкхокку» Ігоря Гусєва зібрала більш ніж 40 графічних малюнків та інсталяцій на злободенні теми. Ці роботи стали ілюстраціями до коротких віршиків художника, які він протягом двох років майже щодня публікував на своїй сторінці у Фейсбук. Гострі та іронічні рядки досить лаконічно й точно передавали суть подій, які розгорталися в Україні. Так само в ціль влучають візуальні роботи Гусєва, доповнюючи «лайкхокку».

 

 

 

 


 

Усі фото – автора

 

Більше фотографій – у галереї під текстом