X ART-KYIV Contemporary 2015: голоси «Мистецтва часів без назви»

Cьогодні, 22 вересня, в Мистецькому Арсеналі розпочинається Х Форум художніх проектів ART-KYIV Contemporary 2015. Детальніше про його цьогорічну програму можна прочитати на нашому сайті. Тим часом ART UKRAINE зібрав відгуки організаторів, кураторів і художників проекту про те, чим для них є ART-KYIV Contemporary і що вони очікують від форуму в 2015-му. Також їх можна переглянути на офіційній сторінці Мистецького Арсеналу в Facebook.

 

Наталія Заболотна, генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал»

 

 

«Оглядаючи експозицію X ART-KYIV Сontemporary, ви зможете доторкнутись до історії українського мистецтва, яка твориться прямо на наших очах. Збірка творів сучасного мистецтва останніх десятиліть, яку ми відкриваємо у Мистецькому Арсеналі, демонструє як швидко митці з категорії сучасних або молодих переходять до категорії класиків. Багато учасників нашого проекту десять років тому, коли ми починали проводити ART KYIV Сontemporary, лише тільки починали свою мистецьку кар’єру, а сьогодні історію вітчизняного мистецтва вже неможливо уявити без їхніх імен».

 

Олександр Соловйов, куратор X ART-KYIV Сontemporary та спецпроекту форуму «Музейне зібрання»

 

 

«Унікальність проекту “Музейне зібрання” в тому насамперед, що він є цілісним, системним, панорамним поглядом — в історичній ретроспекції так само, як в історичній динаміці. Вражаючи своїм обсягом, пропонована глядачеві виставка у Мистецькому Арсеналі не лише знайомить з певною низкою знакових фігур, а й прагне охопити загальну картину сучасного українського мистецтва в усій його повноті».

 

Антон Логов

 

 

«Арт-Київ − це дійсно подія зі знаком плюс. Беручи участь у ньому, виникає почуття причетності до масштабного процесу “спільного культурного звучання”. Не з під поли, або своєї квартири, а в повний голос і привселюдно ти говориш про найбільш важливе тут і зараз. В останні роки форум сильно змінився й освіжився, як, в принципі, і склад учасників та проектів».

 

Роман Михайлов

 

 

«ART-KYIV святкує десятиріччя ‒ це справді визначна подія. Ми вдячні кураторам за те, що вони дають можливість українським молодим художникам представляти свої проекти на заході такого масштабу. Дуже круто працювати на другому поверсі, адже він неймовірний. Так само цікаво створювати інсталяції під конкретний простір. Ще раз хочу подякувати кураторам!».

 

Наталія Корф-Іванюк та Олексій Іванюк

 

 

«ART KYIV CONTEMPORARY – це найбільш очікувана подія мистецького життя не лише Києва, а й країни в цілому, адже участь у форумі братимуть художники і галереї зі всієї України. Бути учасником цієї події ‒ мрія для кожного митця. Для молодих художників – це певна планка, рівень, якого хочеться досягти».

 

Олег Воронко

 


 

«ART-KYIV ‒ це щось феноменальне. Ми задоволені тим, що беремо участь у цьому проекті. Взагалі всім задоволені. Підготовка триває. Навіть коли до відкриття залишиться дві години, а монтаж продовжуватиметься, це буде добре лягати на концепт всієї виставки з можливістю для глядача побачити сам творчий процес».

 

Джерело: сторінка Мистецького Арсеналу в Facebook