У Мистецькому Арсеналі покажуть українське мистецтво «часів без назви»

Із 22 вересня до 10 жовтня у Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) відбудеться Х Форум художніх проектів ART-KYIV Contemporary, що демонструє процеси, які відбуваються в сучасному мистецтві в Україні.

 

 

 

«Оглядаючи експозицію X ART-KYIV Сontemporary, ви зможете доторкнутись до історії українського мистецтва, яка твориться прямо на наших очах.  Збірка творів сучасного мистецтва останніх десятиліть, яку ми відкриваємо у Мистецькому Арсеналі, демонструє як швидко митці з категорії сучасних або молодих переходять до категорії класиків. Багато учасників нашого проекту десять років тому, коли ми починали проводити ART KYIV Сontemporary, лише тільки починали свою мистецьку кар’єру, а сьогодні історію вітчизняного мистецтва вже неможливо уявити без їхніх імен», – підкреслила Наталія Заболотна, генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал».

 

Кураторська група в складі Олександра Соловйова, Аліси Ложкіної, Соломії Савчук та Іллі Заболотного з нагоди десятиріччя форуму підготували спецпроект «DIALOGIA. Українське мистецтво в часи без назви». Це спроба фіксації змін, що відбулися у вітчизняному суспільстві і мистецтві внаслідок травматичних трансформацій останніх років, яким організатори поки не наважуються дати ім’я.

 

Учасники  «DIALOGIA»:

 

APL 315

GAZ

Kinder Album

Omnia Voivat

Psyfox

Катерина Бєрлова

Мирослав Вайда

Олександр Верещак

Олег Воронко

Даніїл Галкін

Гамлет

Денис Грищук

Катерина Єрмолаева

Йод

Даніїл Ковач

Тарас Ковач

 

Дар’я Кольцова

Зінаїда Ліхачева

Антон Логов

Аліна Максименко

Анна Миронова

Роман Михайлов

Роман Мінін

Анна Надуда

Сергій Петлюк

Максим Побережський

Василь Рябченко

Степан Рябченко

Петро Ряска

Арсен Савадов

Андрій Сагайдаковский

Роберт Салер

 

Денис Саліванов

Віктор Сидоренко

Станіслав Сілантьєв

Тіберий Сільваши

Анна Сорокова

Анатоль Степаненко

Анатолій Твердий

Джейсон Фідлер

Олекса Фурдияк

Василь Цаголов

Євген Чернишов

Ілля Чічкан

Микита Шалений

Аліна Якубенко

Сергій Якунін

 

 

Ще один спецпроект форуму – «Музейне зібрання. Українське сучасне мистецтво 1985-2015 рр. з приватних колекцій». Куратори Олександр Соловйов та Ігор Абрамович зібрали найкращі роботи 70 митців із колекцій 40 найбільших українських колекціонерів. «Унікальність проекту “Музейне зібрання” в тому насамперед, що він є цілісним, системним, панорамним поглядом — в історичній ретроспекції так само, як в історичній динаміці. Вражаючи своїм обсягом, пропонована глядачеві виставка у Мистецькому Арсеналі не лише знайомить з певною низкою знакових фігур, а й прагне охопити загальну картину сучасного українського мистецтва в усій його повноті», – зазначає Олександр Соловйов.

 

Роботи для «Музейного зібрання...» надані з колекцій:

 

Ігоря Абрамовича

Зенка Афтаназіва

Петра Багрія

Стелли Беньямінової

Людмили Березницької

Андрія Березнякова

Наталії і Сергія Вакуленків

Олексія та Михаїла Василенко

Ігоря Власова

Юлiї i Максима Волошиних

Ігоря Воронова

Віктора Гордєєва

Тетяни та Бориса Гриньових

Павла Гудімова

Анатолія Димчука

Євгена Карася

Оксани та Михайла Кавіцьких

Юрія Когутяка

Геннадія Козуба

Костянтина Кожемяки

Юрія Комелькова

Ольги Козловської

Олега Красносельського

Оксани Куренної

Бориса Ложкіна і Надії Шаломової

Олега Мазіна

Олександра Мілюкова

Тетяни i Валерія Міронових

Володимира Мітіна

Валерія Нілова

Олени Олійник

Віктора Пінчука

Олени та Леоніда Соболєва

Андрія Супруненка

Вікторії Тігіпко

Віктора Хаматова

Олени Хоменко

Євгена Шаломєєва

Володимира Шпільфогеля

Сергія та Євгенії Шудра

Марини та Віталія Щербенко

 

Також традиційно в рамках «ART-KYIV Contemporary» відбудеться проект «Дискусійна платформа» – цикл публічних зустрічей з сучасними українськими митцями і культурними діячами, що відбуватимуться в розмові з кураторами форуму.

 

«ART-KYIV Contemporary»-2015 можна буде з 11:00 до 20:00. Вхід на відкриття (22 вересня о 16:00) за запрошеннями або квитками вартістю 100 грн. Вартість вхідного квитка  – 50 грн. (будні), 60 грн. (вихідні); пільгового квитка – 20 грн. Пільговий вхід дійсний для учнів (старших 12 років), студентів, пенсіонерів за наявності відповідного документу. Безкоштовний вхід для дітей до 12 років, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасників АТО, музейних працівників, членів Спілки художників (за наявності посвідчення).