Мистецтво і цифри: виставка присвячена відкритим даним

6 грудня стартує національний арт-проект «OPEN DATA ART». У виставковому просторі «Zavalnyi Art Center/Завальний Арт Центр» 9 українських художників порозмірковують над змінами у житті людей, які ініціює цифрова епоха

 

Світовий обсяг інформації щороку зростає на 30%. Це не лише абстрактний масив цифр, а й інформація, яку збирають про абонентів мобільні оператори та користувачі соціальних мереж, інформація яку відкриває щодо своєї діяльності громадянам держава тощо. Відкриті дані впливають на життя кожного, і сучасне мистецтво намагається осягти цей вплив за допомогою своїх творів. Відкрита публічна/державна інформація стала об’єктом дослідження для нової течії в мистецтві – open data art. Технології роботи з даними стають новими інструментами митця.

 

Українські  художники, роботи яких представлені на виставці – визнані у світі піонери   інноваційного прориву в сучасному мистецтві. Олексій Сай спілкується з глядачами за допомогою картин створених в програмі Excel. Євген Лапченко розмірковує над тим, як відкриті дані стирають кордони приватності. Столичний живописець Владислав Шерешевський вважає, що до багатьох проблем сучасності можна поставитися з гумором. Також серед учасників виставки: Анатолій Варваров,  Давид Шарашидзе, D Yana, Юрій Бондаренко, Валерій Пузирний та журналістка Надія Вірна, яка сама ілюструє власні розслідування, зроблені на основі відкритих державних даних.

 

Організатори арт-проекту – команда Є-data задумали створити проект «OPEN DATA ART» ще два роки тому. Головна мета виставки – сприяти популяризації теми відкритих даних, яка наразі є досить важливою для розвитку відкритої України та  побудови демократичного суспільства. Формування культури використання відкритих даних та е-сервісів – мета журналу MIND LAB, який презентують під час відкриття. Журнал створено за підтримки програми «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за  дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії. Сьогодні MIND LAB –  єдине експертне видання про відкриті дані в Україні, яке висвітлює питання пов’язані з тим, як відкривати дані, створювати сервіс, забезпечувати соціальний ефект. Тема першого номеру – публічні фінанси.

 

У рамках  виставки відбудуться лекції та майстер-класи: 

1. «Як керувати своєю креативністю або як змусити свій мозок творити». Валерій Пузирний - художник, дизайнер, архітектор.

Час проведення:   07.12 о 19:00.

 

2. «Темна сторона відкритих даних». Олександр Щелоков – керівник проектної команди «Є-data». 

Час проведення: 08.12 о12:00.

 

3. «Як вижити е-проекту: Управління ризиками». Наталя Кравченко, керівник проекту “.007”.

Час проведення: 09.12 о 12:00.

 

Відкриття виставки відбудеться – 6 грудня о 17:00. Останній день виставки - 9 грудня.

Адреса: «Zavalnyi Art Center/Завальний Арт Центр», вул. Старонаводницька, 31.

 

Довідка

Проектна команда «Є-data» – група фахівців за різними напрямами, які спеціалізуються на відкритих даних і працюють у форматі проектного менеджменту. Реалізовані командою проекти:

- Державний портал e-data.gov.ua;

- Розроблено Концепцію Інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет» (затверджено КМУ);

- Створений перший сервіс у секторі публічних фінансів «Пошуково-аналітична система .007»,  роботи BIbot та bot007;

- Започатковано регулярний Національний конкурс журналістських розслідувань та аналітичних досліджень «Є-Розслідування»;

- Створено аналітичну систему «INTRA» для громад / ОТГ;

- Відкрито перший в Україні журнал про відкриті дані «MIND LAB»;

- Організовано національну виставку «Open Data ART».