Лекція Маркуса Латхеемякі в ХША

Сьогодні, 29 листопада, о 19.00 у Харківській школі архітектури відбудеться лекція Маркуса Лахтеммякі (Markus Lähteenmäki) "Moving Bodies of the Avant-garde".

 

Маркус Латхеемякі – фінський архітектор та історик мистецтв. У своїй докторській дисертації він досліджує мистецтво та архітектуру радянського авангарду. 

 

У жовтні 2017 року Маркус Латхеммякі спільно з Олександром Бродським реалізував кураторський проект для лондонського Пушкінського дому “101st km – Further Everywhere”. До цього він працював у Drawing Matter Trust, у якому він курував багато заходів фонду та виставки. Land Marks: Structures для Poetic Universe у Hauser & Wirth Somerset (2015), а також This Was Tomorrow: Reinventing Architecture 1953–1978 у Швейцарському музеї архітектури (2016).

 

Він продовжує займатися співорганізацією державних та освітніх програм у Новій академії в Гельсінкі. Його тексти публікувалися в The Burlington Magazine, The Architectural Review та Harvard Design Magazine, а його кураторська робота освітлювалася журналами Financial Times, Art Forum та London Review of Books.

 

У лекції обговорюватиметься роль ритму, руху та динаміки в поезії, мистецтві та архітектурі радянського авангарду. Маркус окреслить траєкторію розвитку мистецтва, а саме подолання статики витворів мистецтва та зміну ставлення людини до витворів мистецтва, починаючи з теоретичних та практичних робіт радянських футуристів до робіт постреволюційних радянських архітекторів, таких як Олександр Веснін і Костянтин Мельников.


Мова лекції - англійська.

Реєстрація на захід Публічної програми.