Культурний маршрут (15.05-21.05)

Цього тижня з нагоди Книжкового арсералу в Києві багато говоритимуть про мистецьку літературу. Тим часом у Херсоні покажуть британський відео-арт, у Івано-Франківську поговорять про тенденції сучасного графічного дизайну, а в Запоріжжі презентуюь проект про школу Михайла Бойчука. Також цього тижня Ураїна відзначить Міжнародний день музеїв. Про це та інше ― в Культурному маршруті!

 

15 травня о 19.00 PinchukArtCentre представить електронну версію книги "Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище", яка стане першим масштабним опублікованим дослідженням арт-центру та буде присвячена відомому київському сквоту "Паркомуна". Публікація є результатом роботи команди Дослідницької платформи, метою якої є створення живого архіву українського мистецтва від початку 80-х років до сьогодні. Детальніше

 

Фрагмент експозиції "Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище" в PinchukArtCentre

 

15 травня в Україні з'явиться перший онлайн реєстр занедбаних об'єктів культурної спадщини ― www.sosfuture.com.ua. На момент запуску онлайн-реєстру на карту буде нанесено перші 100 із них ― ті, стан яких викликає найбільше занепокоєння. Користувачі матимуть доступ до пошуку за пінами об’єктів, а також можливість додати об’єкт самостійно. Детальніше

 

Проект онлайн-платформи

 

16 травня у просторі Port creative hub відкриється виставка Марії Куликовської "Відбитки складок". Нова серія скульптурних робіт Марії Куликовської торкається теми фрагментованості тіла, створені нею образи нагадують невловимі фантоми та викликають одночасно тривожність і замилування. Окрім цього, на виставці буде представлене культурологічне дослідження про смислове навантаження складок та драпірувань у різні історичні епохи.

 

Твори з проекту Марії Куликовської "Відбитки складок"

 

D12 Art Hall запрошує на презентацію книги "Спогади про Олександра Мурашка". Видання складається з двох частин: перша — "Знаєте, Тіно, я дуже люблю життя..." — спогади Тіни Омельченко, учениці славетного українського художника Олександра Мурашка, друга — "Текст Тіни очима Аліни" — самобутня історія в картинках, яку створила сучасна художниця Аліна Гаєва. Презентація відбудеться 16 травня. Початок о 19.00.

 

Сторінки виданя "Спогади про Олександра Мурашка"

 

16 травня в рамках конкурсу кінопостерів Cinema Poster Awards за підтримки Французького інституту в Україні в IZONE відбудеться зустріч з Аленом Бергалем (Alain Bergala) та показ кінофільму “Діпан”. Ален Бергала — французький кінокритик, письменник, сценарист та режисер. Автор статей та книг з кінематографу, викладач Сорбонни, екс-радником з питань кіно Міністра освіти Франції. Початок зустрічі о 19.30. Реєстрація

 

Ален Бергала

 

17 травня – 21 травня в Мистецькому Арсеналі пройде плакатна акція "Сміх. Страх. Сила", Автори висловлюються у різноманітних техніках: фотографія, графічний глітч, колаж тощо. Це дає змогу досліджувати символи візуальної комунікації, говорити про гумор як явище у сучасному драматичному світі, а також жартувати графічними засобами.

 

 

17 травня в Мистецькому Арсеналі агенція "АртПоле" презентує мультимедійний колаж "Безкінечна подорож, або Енеїда" за мотивами твору Івана Котляревського та лекції Юрія Андруховича. Проект є синтезом і поєднанням слів, їхніх значень і звучань, візуальних та музичних образів, "низького й високого штилів", бароко з електронікою, класицизму з мінімалізмом, Баха з Токарем. Початок о 19.00. Вхід за ціною вхідного квитка.

 

 

З 17 до 21 травня в рамках VIІ міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал" Щербенко Арт Центр представить мультимедійний проект "Робота-присвята “Грушівка”" пам’яті Теодозії (Одосії) Плитки-Сорохан з села Криворівня на Гуцульщині, створений київською художницею Зінаїдою Ліхачевою. Це аудіовізуальний проект, що поєднує відеороботи та тексти.

 

З проекту "Робота-присвята “Грушівка”"

 

18 травня світ святкує Міжнародний день музеїв. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали. Цього року в Україні до святкування долучаться, зокрема, Музей Ханенків, Національний музей Тараса Шевченка та Національний художній музей у Києві.

 

Цього року вийшла друком збірка "(Не)Задоволення публічними просторами", присвячена публічним просторам як найхарактернішим вимірам і місцям урбаністичного способу життя. Школа CANactions запрошує поспілкуватисія з авторами збірки про те, хто чи що є ворогами публічного простору в Україні. Збірник презентуватимуть Ігор Тищенко, Юлія Попова, Тетяна Була та Андрій Макаренко. Презентація відбудеться 18 травня. Початок о 19.00.

 

 

До Міжнародного дня музеїв та в рамках акції "Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване" Міжнародної Ради музеїв (ICOM), Запорізький обласний художній музей презентує культурно-мистецький захід "Не забувайте незабутне... Школа М.Бойчука". Презентація відбудеться 18 травня з 15.00 до 18.00.

 

Михайло Бойчук з учнями

 

18 травня у гастробарі "Rebra&Kotlety" (м. Київ, Поділ) відбудеться відкриття проекту "Секс&М'ясо", основою якого є персональна виставка робіт мисткині Ole Solonko. Виставку оформлено у мінімалістичному крафтовому стилі, чорно-біла графіка. Ole працює на межі наївного мистецтва, мінімалізму та концептуалізму. Проект досліджує теми кохання, сексу, взаємин між людьми, ставлення до своєї сексуальності та ґендерну. 

 

Твір Ole Solonko

 

19 травня відбудеться презентація нових видань державного видавництва "Мистецтво" приурочених до 85-річчя від дня заснування. Зокрема в рамках заходу можна буде побачити мистецтвознавчі видання Дмитра Горбачова та Сергія Білоконя. У програмі заходу виступи авторів видань, автограф-сесії. Презентація пройде у рамках Книжкового арсеналу–2017 з 11.45 до 12.45.

 

 

19 травня о 19.00 по вулиці Богдана Хмельницького 33/34 в Києві відбудеться відкриття магазину принтів на папері "Окно" від "Відкритої Майстерні Шовкографії" в IZONE. У магазині буде представлено твори місцевих художників-принтмейкерів. У рамках відкриття Майстерня обіцяє показати спільний проект із студією графічного дизайну "Андрей Бармалей & Co".

 

Фото: Фейсбук-сторінка події

 

19 травня в Port creative hub пройде аудіовізуальний подія THEGAME — виставка-концерт, де картини доповнюють музику, а музика доповнює картини. Тема виставки — дисоціація, і все, що пов'язано з молодістю і зрілістю, формою, кольором, звуком, сприйняттям і життям в Україні, яку можна буде побачити і відчути в найбільш концентрованому вигляді. Початок о 19.00.

 

 

20 травня у Києві відбудеться четвертий аукціон "Українська книга", організований Аукціонним домом "Дукат". Особливе місце в добірці четвертого аукціону «Українська книга» посідає дослідницька література, присвячена вітчизняному мистецтву та культурі. Також серед лотів — ксилографія "Соняшник" (1972) Якова Гніздовського та графічний твір Енді Ворхола. Детальніше

 

"Соняшник" (1972) Якова Гніздовського 

 

20 травня в арт-центрі "Квартира" (м. Дніпро, Троїцька площа, 3) пройде міні-фестиваль "Цей квартал". Це перш за все привід для дніпрян поговорити про рідне місто, його історію та напрями в яких воно рухалось і рухається. Протягом дня у рамках фестивалю відбудеться низка культурно-освітніх заходів. Початок об 11.00Програма

 

Фото: Фейсбук-сторінка події

 

20 травня о 12.00 відбудеться презентація книги "Де кураторство" в рамках програми «Українська візуальна книга» на Книжковому Арсеналі. Книга під авторством-упорядництвом Катерини Носко та Валерії Лук’янець є збіркою есеїв та інтерв’ю, що охоплюють коло питань, пов’язаних із темою кураторства в Україні, а також першим проектом молодого видавництва IST Publishing (Харків). 

 

 

20 травня в залі "Малі" в Мистецькому Арсеналі відбудеться інтерв’ю-дискусія відомого українського арт-критика, куратора та радіоведучого Костянтина Дорошенка з редакцією газети ВОНО, започаткованої студентами Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.. Говоритимуть про долю українських друкованих медіа та культуру. Початок о 17.00.

 

Фрагмент обкладинки випуску журналу "Воно"

 

У квітні Британська Рада в Україні, агенція Film London та DzygaMediaLab (Київ, Україна) розпочала тур безкоштовних показів колекції "Moving Pictures: відеоарт британських художників з Премії Джармена, Film London" в українських містах. 20 травня показ відбудеться у просторі "EGO" (м. Херсон, проспект Адмірала Ушакова, 50). Початок показу о 18.00Детальніше

 

Кадр із відео Еда Аткінса Death Mask II: The Scent

 

Клуб ілюстраторів Pictoric відкриває сезон персональних проектів в просторі Orthodox (м. Київ, вул. Велика Житомирська, 21А). Вперше в Україні будуть представлені роботи японської ілюстраторки Йошіко Хада (Yoshiko Hada). Серія створена за останні роки в яскравому експресивному стилі і показує незвичний для нас бік японської ілюстрації. Відкриття виставки відбудеться 20 травня о 19.00.

 

 

20 травня о 19.30 галерея 32Vozdvizhenka Arts House та благодійний фонд MayDayArt презентують книгу "Моабітські хроніки" художника та письменника Юрія Лейдермана. Презентація відбудеться у форматі діалогу автора з видавцем, колекціонером та другом Віктором Савківим, а також Нікітою Каданом де вони спробують пояснити і розібрати смислову і літературну поетику художника. 

 

 

21 травня в івано-франківському креативному просторі Urban Space 100 (вул. Михайла Грушевського, 19) пройде дизайн-бранч від львівської приватної школи дизайну Creative. У програмі зустрічі заплановано лекцію куратора напрямку графічний дизайн у Creative design school Тараса Опанащука "Тенденції сучасного графічного дизайну" та презентація літньої школи та дизайн табору для дітей у Львові. Детальніше

 

Робота студентки курсу Графічний дизайн в школі Creative Побурко Олени