Культурний маршрут (21.11-27.11)

Сьогодні, 21 листопада, редакція Art Ukraine вітає наших читачів із Днем Гідності та Свободи! Ми дякуємо багатьом поколінням борців за свободу, які ціною своєї праці, крові й життів уможливили народження свідомого суспільства в незалежній державі. Дякуємо тим, хто бореться сьогодні. Адже лише у вільному й зрілому суспільстві можливі свобода думки, слова та творчості!

 

КУЛЬТУРНИЙ МАРШРУТ

 

21 листопада, у День Свободи та Гідності, о 16.00 Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні — Музей Революції Гідності, Український інститут національної пам’яті та Український Дім презентують мультимедійну мандруючу виставку «ВІДВАЖНІ: Наші Герої», присвячену 100-річчю Української Революції. Впродовж 2017 року виставка мандруватиме регіонами України. 

 

 

21 листопада о 19.30 в креативному просторі ІЗОЛЯЦІЯ розпочнеться незвичний тур Майданом, якого ви не знаєте. Художниця Юліана Гошлова (Прага) підготувала близько 15 місць, які є must-see (англ. обоов'язковий до відвідування) у центрі столиці України. Під час туру художниця спробує проаналізувати комерціалізацію феномену Майдану й те, як історичні та трагічні події з часом можуть переворитися на бренд.

 

 

У рамках серії "КІНО/КОНТЕКСТ" 22 листопада о 18.30 в Києво-Могилянській бізнес-школі відбудеться показ фільму Андрія Загданського "Вагрич і чорний квадрат". Документальна стрічка розповість про життя та творчість відомго концептуаліста Вагріча Бахчаняна, родом із Харкова. Обговорення після кінопоказу пройде за участі продюсера фільму Геннадія Кофмана. Вхід вільний, реєстація обов'язкова. 

 

 

23 листопада о 19.00 в київській Art Ukraine Gallery відбудеться благодійний аукціон сучасного українського мистецтва "Маленькі світи", спрямований на забезпечення дітей з постіндустріального міста Марганець необхідними для нормального зростання та розвитку умовами. Організатор заходу —Школа сучасного мистецтва.

 

 

Цього тижня свою арт-середу в ІЗОЛЯЦІЇ проведе український художник, викладач кафедри графіки НАОМА, засновник графічної майстерні "Гачі Прічі" й активіст захисту дому творчих майстерень на Сошенка, 33, Тарас Ковач. Митець спеціалізується на створенні офортів та інсталяцій. У рамках заходу він покаже свої проекти та розповість про історію та діяльність резиденції "Сошенка, 33". Приходьте на захід 23 листопада о 19.00.

 

 

24 листопада о 18.00, у "Домі вільних людей" в Києві відбудеться презентація першого в Україні віртуального музею культури та активізму Луганська 2004 - 2013 років "Luhansk's Аrt & Facts"! Участь у відкритті музею візьмуть культурні інноватори та експерти музейної справи з-за кордону, а також митці, громадські діячі та активісти, чиє життя та діяльність безпосередньо пов’язані з Луганськом в окреслений період.

 

 

Також 24 листопада, о 19.00 мистецький центр D12 запрошує відвідати презентацію книги спогадів Маргарити Мурашко — дружини знаменитого українського художника Олександра Мурашка. "Эти десять лет большого, глубокого счастья…" — книга спогадів, які раніше не публікувалися. До 1 грудня в D12 також можна буде ознайомитися з виставкою сімейного архіву — фотографій та картин — родини Мурашків.

 

 

32Vozdvizhenka Arts House запрошує на відкрття виставки "У темряву". Виставка зібрала документацію перформативних акцій, що вібувалися здебільшого в Україні, але й за її межами в широкий проміжок часу, від акцій та перформансів 80-их і 90-их рр. до акціоністських висловлювань періоду "між двома майданами" і війни на сході України. Відкриття — 24 листопада о 19.00.

 

 

24 листопада в 19.00 в Карась Галереї відбудеться відкриття проекту Таї Галаган "Багаж" про подорожі, що захоплювали в дитинстві, але з часом остогидли, довгі перевірки в аеропортах і все, що завжди лишається з нами: "Кожен має багаж. Культурний багаж та багаж життєвого досвіду. Його неможливо просвітити ренгеном. Лише нам відомо, що ми завжди веземо з собою. Це наш таємний "контрабандний" груз" (Тая Галаган).

 

 

25 листопада о 10.00 у Київському державному інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука розпочнеться науково-практична конференція "Художні практики на початку ХХІ століття: новації, тенденції, перспективи". У програмі: засідання, лекції й майстеркласи. Інформацію про доповідачів та запропоновані теми можна знайти на Фейсбук-сторінці заходу.

 

 

25 листопада о 19.00 в Pinchuk Art Centre відбудеться публічна розмова з Валерієм Сахаруком про творчість та художні експерименти художника Миколи Троха (1961‒2007). Валерій Сахарук — мистецтвознавець, куратор, дослідник, науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва. Модератор: мистецтвознавиця Тетяна Жмурко.