Архітектор «Тарілки» на Либідській звернеться до уряду з відкритим листом

5 грудня о 14.00 в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2, «Український дім») відбудеться прес-конференція за участі автора київської «Літаючої тарілки» на метро «Либідська», архітектора Флоріана Юр’єва та представників і представниць громадського руху #SAVEKYIVMODERNISM, які вперше нададуть свої коментарі.

 

Під час прес-конференції Флоріан Юр’єв оприлюднить свого відкритого листа до київського міського голови Віталія Кличка, міністра освіти та науки Лілії Гриневич, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. У ньому архітектор київської “Літаючої тарілки” озвучить власну позицію щодо її майбутнього.


Учасники громадського руху #SAVEKYIVMODERNISM розкажуть про майбутні кроки зі збереження «Літаючої тарілки» та її подальшу реставрацію, створення дієвих механізмів взаємодії міста з видатними творами модернізму в Києві та іншими об’єктами, що знаходяться під загрозою знищення.

 

 


Представники музичного середовища розкажуть про унікальність “Літаючої тарілки” як акустичного залу, її цінність та потенціал як світло-музичного театру.

Нагальними питаннями до обговорення є можливість знищення цілісного ансамблю будівель УкрІНТЕІ (до складу якого входить київська «Літаюча тарілка», що опинилася під загрозою перетворення на складову нового торгівельного центру); реставрація «Літаючої тарілки» як унікального архітектурного проекту; створення дієвих механізмів взаємодії міста з видатними творами архітектурного модернізму у м.Київ, збереження архітектурних пам’яток міста, що мають культурну цінність.


До слова запрошені:

Флоріан Юр’єв – архітектор, художник, науковець, автор проекту комплексу будівель УкрІНТЕІ (також знаного як “Літаюча тарілка”)

Анатолій Баженов – народний артист України, завідувач кафедрою скрипки Національної музичної академії України імені П. Чайковського

Олексій Биков – архітектор, дослідник радянського модернізму, учасник спільноти #SAVEKYIVMODERNISM

Віктор Герасименко – архітектор, учасник спільноти #SAVEKYIVMODERNISM