Арт-килими привезли до Львова

До 24 липня у Львівському палаці мистецтв триває всеукраїнський проект «Килими. Сучасні українські митці». Його ідея – об’єднати традиційне мистецтво і сучасне, актуалізувати етнічну культуру і надати додаткових «народних» смислів актуальному арту.

 

 

 

Зокрема, художниця Дар'я Кольцова створила роботу «Вигнання з раю» - панно з вінтажних килимів та рушниць. Художницю надихнув вірш зірки сучасної української літератури Сергія Жадана, а розповідає робота про травматичне дорослішання, вихід із зони комфорту, а також надзвичайно актуальну зараз проблему біженців. На більш позитивну тему розмірковував Степан Рябченко. Художник із Одеси працює в унікальній техніці “електронний живопис”: створює роботи не на полотні фарбами, а на комп’ютері, а потім переносить на алюміній, папір, у неон або кераміку. На виставці представлені твори із його нової серії “Медонос” - художник намалював вигадані квіти, які символізують радість від творчої праці. Львівський художник Сергій Петлюк створив відео-інсталяцію “Елементарні маніпуляції”, яка змушує замислитися про важливість побутових дрібниць. А художник Роман Мінін, який живе у Харкові, а походить з Донецької області, представив панно з елементами відео-арту, яке розповідає про нелегке життя шахтарів і складну ситуацію в країні загалом.

 

Степан Рябченко

 

Роман Мінін

 

Однією із особливостей проекту є те, що він від початку був задуманий як мандрівний. Виставку вже показали в Карпатах, тепер проект приїхав до Львова, потім вирушить до Києва і Харкова. У проекті беруть участь 20 авторів, кожний з яких демонструє своє бачення традиційного мистецтва у сучасному світі. У Львові до проекту приєдналися троє нових авторів, чиїх робіт не було в Карпатах: художниці, які постійно експериментують з живописними форматами, – Зоя Орлова і Анна Миронова, – а також один із найцікавіших українських стріт-артистів – Apl315.

 

Зоя Орлова

 

Проект стартував ще 8 квітня в с. Татарів (Івано-Франківська область) в арт-просторі Zenko Foundation на території готельного комплексу «Коруна». Карпати були обрані для офіційного старту проекту не випадково: саме в Татарові розташований основний арт-простір Zenko Foundation. Так само не випадково другим містом, де буде показаний «Килим», став не Київ, а Львів – західна культурна столиця країни. «Сучасне мистецтво має виходити за межі столиці, має ставати доступнішим», – впевнений ініціатор проекту і засновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів. Культурна децентралізація – вихід мистецтва за межі столиць – уже не перший рік є загальноєвропейським трендом. Україні час долучитися до нього.

 

 

Втім, у столиці проект також експонуватиметься: з 17 серпня – у «Мистецькому Арсеналі». У жовтні «Килим. Сучасні українські митці» відкриється у харківському «ЄрміловЦентрі».

 

Художники, які беруть участь у проекті:

 

Apl315

Катерина Берлова

Назар Білик

Мирослав Вайда

Артем Волокітін

Олексій Золотарьов

Дар’я Кольцова

Антон Логов

Тетяна Малиновська

Роман Мінін

Анна Миронова

Роман Михайлов

Зоя Орлова

Сергій Петлюк

Юрій Пікуль

Степан Рябченко

Олексій Сай

Андрій Сидоренко

Ганна Сорокова

Олексій Яловега

 

Куратори проекту: Ігор Абрамович та Олександр Соловйов.