Арт-резиденція в Карпатах запрошує митців до участі

15 травня 2017 року DEC Art оголосила про початок прийняття заявок на участь у 3-й міжнародній щорічній арт-резиденції в Карпатах.

 

Арт-резиденція проводиться на базі дитячого мовного табору DEC camp в період з 11 червня по 18 серпня в мальовничих Карпатах на Буковині, у містечку Мигово.

 

Тема резиденції 2017 — ART CHANGEMAKERS — ТВОРЦІ ЗМІН.

 

DEC Art Резиденція — це творчий простір, де сучасні художники, об’єднавшись із учасниками мовного табору DEC сamp в Карпатах (діти і підлітки від 7 до 17 років), разом вирішують творчі завдання і реалізують спільні арт-проекти.

 

 

Протягом двох останніх років DEC Art Резиденція прийняла понад 50 сучасних митців із України та Молдови, які працюють в різних художніх напрямках.

 

В цьому році резидентам в своїх роботах пропонується розкрити тему «Стійких змін»: спільними зусиллями створити проекти, які принесуть користь для конкретного регіону України – містечка Мигово, що на Буковині.

 

«Цьогорічна резиденція — це мистецько-соціальний проект. Його мета — формування у суспільства розуміння, що основним творцем змін є кожен із нас. Це стосується будь-якої сфери: зменшення продукування відходів, утилізація продуктів життєдіяльності людини, бережливого ставлення до оточуючого середовища, проблеми поповнення ресурсів, наша взаємодія один з одним. І ми вважаємо, що молоді люди повинні бути активно включені в ці процеси. Одним із способів такого залучення може бути участь дітей та підлітків в творчих заходах, формування у них розуміння, що вже сьогодні можна реально впливати на процеси, які відбуваються у суспільстві», — зазначає Ірина Зарецька-Котруце, співзасновниця DEC Art.

 

 

Мигово — містечко, де проходить резиденція — знаходиться у мальовничому місці. Це  багатий на ресурси та культурну спадщину край. Але, незважаючи на це, містечко живе активним життям лише два місяці — під час гірськолижного сезону. Десять інших місяців жителі змушені шукати заробіток деінде. Крім того, окремою актуальною проблемою для регіону є тема збереження довкілля та утилізація сміття, кількість якого в оточуючих лісах збільшується з кожним роком.

 

 

В рамках резиденції ART CHANGEMAKERS митцям пропонується попрацювати над наступними темами:

- Екологія і усвідомлене споживання, бережне ставлення до довкілля

- Альтернативні культурні можливості для розвитку регіоні

- Популяризація культурної спадщини регіону

- Дослідження питання впливу нашого мислення, способу споживання, стосунків один із одним на формування умов нашого життя та середовища. І, в свою чергу,  як середовище, в якому ми живемо, впливає на наше мислення

 

До участі в резиденції запрошуються українські та іноземні художники, які працюють у різних напрямках: живопис, скульптура, фотографія, відео, медіа-арт, інсталяції, перфоманси, театральне мистецтво та інші види сучасного мистецтва.

 

Ми очікуємо побачити проекти, в яких митці використають різні художні засоби для висловлення думок, застосують як медіа, так і інші інструменти передачі інформації.

 

 

Цього року передбачено два формати участі в резиденції:

- «Спільні з дітьми проекти»: майстер-класи чи проекти за активної участі дітей-кемперів (30 годин занять протягом резиденції). Приклади можливих проектів: створення селфі-зони з використаного сміття при в’їзді в курортну зону; створення в Мигово Публічного Музею Сміття, зібраного в лісі та експонатів для нього; Ленд-арт — створення мандал з природних матеріалів, графіті на зупинці чи на стінах роледрому. Або це можуть бути власні ідеї митців на тему резиденції.

- «Індивідуальні проекти»: митець працює над власним проектом в рамках теми резиденції, але під час резиденції має провести дві активності з дітьми (майстер-клас, лекція, невеликий проект, та ін.). Для резидентів проектного напрямку додатковою умовою є передача організаторам двох своїх робіт, створених в рамках резиденції.

 

Відбір художників-резидентів проходить на конкурсній основі.

Для участі в конкурсі необхідно надати наступну інформацію:

 

  1. Портфоліо (фото, відео з описанням робіт і проектів)
  2. Коротке резюме
  3. Опис проекту, який художник збирається  реалізувати в рамках резиденції (включає опис проекту (до 300 слів) та список матеріалів і ресурсів, які необхідні для його реалізації.

Важливою умовою участі в резиденції є готовність художника взаємодіяти з дітьми-учасниками табору та своїми колегами-резидентами в рамках роботи над проектом.

Зі свого боку, організатори беруть на себе всі витрати на проживання, харчування, проїзд і матеріали для творчості.

Крім цього, в рамках резиденції всім учасникам надається можливість прийняти участь в вивченні англійської від носіїв мови.

 

Графік 2-х тижневих резиденцій:

11 червня – 23 червня

25 червня – 7 липня

9 липня – 21 липня

23 липня – 4 серпня

6 серпня – 18 серпня

 

Заявки на участь у арт-резиденції необхідно подати до 28 травня 2017 року (включно). Для цього необхідно заповнити електронну форму.

 

Список резидентів буде оголошений на Facebook-сторінці DEC Art  4 червня 2017 року.

Виставка робіт учасників і презентація проектів резиденції відбудеться в жовтні 2017 року.