Біля Лувру влаштували кліматичний арт-протест

Цієї середи митці та громадські активісти з усього світу зібралися на протестну акцію біля паризького Лувру. Протестувальники вимагали розірвати спонсорський контракт закладу із нафтовими компаніями «Total» та «Eni».

 

Фото з протесту

 

Активісти вишукувалися біля Лувру із чорними парасолями, на яких розмістили написи «Видобувайте вільну культуру!». Участь в акції взяли одразу кілька організацій з різних країн: «Art Not Oil» (Великобританія), «Not An Alternative» (США), «Stopp Oljesponssing av Norsk Kulturliv» (Норвегія), «Liberate Tate» (Англія). Акція збіглася в часі із кліматичним самітом COP21, який відбувся в столиці Франції за участі країн-членів ООН.

 

«Щоб COP дав результат, нам самим необхідно звертати увагу на проблему глобального потепління. Потрібно відокремлювати культурні інституції від нафтових компаній», – йдеться в заяві норвежців «Stopp Oljesponssing av Norsk Kulturliv».

 

Нагадаємо, минулого тижня нью-йоркська дизайнерка також презентувала в Парижі інсталяцію про кліматичні проблеми. А художник Олафур Еліассон розтопив у місті величезні шматки криги.

 

Джерело: theartnewspaper.com