«Артсвіт» пропонує нове бачення радянської графіки

«Колекція. Перший крок» – новий проект галереї «Artsvit» (м. Дніпропетровськ; вул. Артема, 4а), що стартує 27 листопада о 19:00. Виставка продемонструє графіку 1950-1980-х років із колекції арт-простору.

 

 

У «Колекції…» задіяно близько 200 робіт кінця 1950-х – 1980-х років видатних українських митців: Надії Лопухової (Київ), Василя Мироненка (Харків), Миколи Родзіна (Дніпропетровськ, Харків), Володимира Куткіна (Київ), Миколи Попова (Київ), Георгія Якутовича (Київ) та ін. Куратор проекту – художник Микита Шаленний.

 

Виставка розкриє поняття колекції як динамічного явища: її експозиція змінюватиметься щодня о 15:00. Також проект має на меті довести, що саме довкола колекції неодмінно формується весь галерейний простір. «Існування колекції поза історичним чи іншим контекстом дозволяє відчути та продемонструвати більш тонкий, психо-емоційний та навіть генетичний зв’язок між сучасністю та радянським світовідчуттям…Графіка як напрямок мистецтва є лаконічним та складним явищем одночасно. Здатність відстежувати в лініях не тільки просторово-часові площини, а й складні соціокультурні вектори є ключовою у розумінні експозиції», – повідомляють організатори «Колекції…».

 

У рамках виставки відбудеться лекція історика та арт-критика Костянтина Дорошенка, який розповість про українських колекціонерів та їх зібрання.

 

«Колекція. Перший крок» триватиме до 9 лютого 2016 року.