Dymchuk Gallery представить графічний проект «Обережно, просто так»

Dymchuk Gallery розпочинає 2018 рік виставкою графіки молодих українських художниць Крістіни Ярош і Анни Ходькової, які працюють разом як Etching Room #1. На виставці будуть представлені як індивідуальні роботи двох авторок, так і спільні, а також низка знайдених об`єктів, які стали прототипами чи надихнули на створення графічних робіт.

 

Анна Ходькова. Із проекту «Обережно, просто так»

 

В цьому проекті Ярош і Ходькова досліджують публічний простір міста, з якого за допомогою точності, нюансованості та контрастності графіки виділяють окремі елементи, чи це будівля, чи натовп людей чи емалева табличка часів СРСР. Розташовані в «порожньому» просторі паперу, позбавлені контексту, ці елементи проступають у всій своїй повноті і розкриваються перед глядачем. Тим не менш, ця здавалось би медично проведена операція вичленування окремих об`єктів не приводить до того, що графіка стає  безжиттєвою та відстороненою, навпаки – в ній проявляється внутрішнє життя зображуваних об`єктів. Часто порожній простір заповнюється написами чи дрібними елементами, фігурами, які здаються сторонніми, однак всі разом вони створюють гармонічний простір графічного аркуша.

 

Переплетення вигаданого і справжнього світів як художній засіб характеризує практику Ярош і Ходькової, і проект «Обережно, просто так» – не виняток. Назва ж, безумовно, апелює до численних залишків минулих епох, в першу чергу радянської: табличок в під`їздах, на будинках і дверях громадських закладів з попереджувальними чи спонукальними написами.

 

Побачити виставку можна буде з 18 січня до 26 лютого.

 

 

* * *

Крістіна Ярош

Народилася 1994 р. в Києві. Закінчила відділення книжкової графіки видавничо-поліграфічного інституту НТУУ “КПІ ім. І. Сікорського”. Разом з Анною Ходьковою відкрила графічну майстерню “Etching Room #1” (2016). Учасниця численних виставок в Україні та за кордоном. Живе та працює в Києві.

 

Анна Ходькова

Народилася 1990 р. у м. Шостка. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, відділення вільної графіки (2016). Працює в техніках офорту, ліногравюри, шовкографії, монотипії, каліграфії і т.д. Разом із Крістіною Ярош заснувала графічну майстерню “Etching Room #1”. Живе та працює в Києві.