Джефф Кунс сплагіатив твір української фарфористки?

Новий твір відомого американського художника Джеффа Кунса може виявитися плагіатом порцелянової статуетки української мисткині ХХ століття Оксани Жнікруп "Балерина Лєночка на пуфику". Подібність творів виявив грузинський художник, що живе у Нью-Йорку, Ладо Почхуа.

 

Джефф Кунс. "Балерина, що сидить" 

Фото: Фейсбук-сторінка  Ладо Почхуа

 

Раніше ми писали про відкриття нової скульптури Джеффа Кунса — майже 14-метрової надувної інсталяції "Балерина, що сидить" у Рокфеллерському центрі в Нью-Йорку. "Балерина" є збільшеною копією меншої однойменної скульптури, створеної митцем протягом 2010‒2015 років. 

 

"в отличие от уважаемого ладо я не считаю кунса бездарным. и даже рад шо он так популяризирует украинское искусство. надеюсь, он указал источник? если забыл, то я порекомендовал бы государству украина подать на него в суд",прокоментував ситуацію відомий український художник Олександр Ройтбурд на своїй сторінці у Фейсбук (правопис оригіналу збережено).

 

Оксана Жнікруп. "Балерина Лєночка на пуфику", 1974 рік

Фото: Фейсбук-сторінка  Ладо Почхуа

 

Оксана Жнікруп (1931–1993) — українська художниця-фарфористка, випускниця Одеського художнього училища ім. М. Б. Грекова (1952 р.), членкиня Спілки Художників України. У 1952–1954 рр. працювала на Баранівському порцеляновому заводі. З 1954 до 1986 рр. — на Київському експериментальному керміко-художньому заводі, для якого, зокрема, створила модель вищезгаданої порцелянової статуетки "Балерина Лєночка на пуфику" (1974 р.). З 1960 р. брала участь у всеукраїнських, всесоюзних та міжнарожних виставках. Створювала ліричні образи, надихалася літературними та історичними сюжетами, темами балету, танцю, цирку. Її творчість визначила рівень порцелянової пластики в Україні 2-ї пол. 20 ст. Твори: "Дебют" (1960), "Купальниця" (1963), "Ярославна" (1964), "Левко і Оксана" (60 рр. 20 ст.), "Балерина Лєночка на пуфику" (1974).

 

Читати також: Знову Кунс, знову плагіат: відомого митця вкотре спіймали на крадіжці ідеї