Фотограф покаже мрії про нову поліцію

У рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays фотограф Міхаіл Фрідман презентує виставку «Українська мрія». У ній він осмислює реформу поліції на межі між реальним та омріяним, а також намагається визначити у ній роль жінки.

 

Фото Міхаіла Фрідмана

 

«Виставка фотографій Міхаіла Фрідмана “Українська мрія” пропонує поглянути на символ українських реформ – нашу нову поліцію – під освіжаючим кутом. Чого більше у процесі реформування української поліції – мрії чи результату? Ці два поняття виключають одне одного, чи друге постає із першого? Де межа між мрією як рушійною силою прогресу та ілюзією, яка блискучою формою прикриває порожнечу змісту? І, врешті-решт, яка роль жінок у цьому “переливному календарику”: вони є лиш черговою поверхнею для проекцій патріархального суспільства чи активними агентками змін у соціумі?» – йдеться в анотації до проекту.

 

«Фотографуючи в Києві, я був свідком того, як патрульні жінки “розряджали” потенційно небезпечну ситуацію, просто прибувши на місце та заспокоївши усіх (й інших поліціянтів також). Є надія, що вони зможуть викликати довіру серед громади, травмованої десятиліттями життя під контролем радянської та пострадянської міліції, що лише залякувала їх», – розповідає про виставку сам Міхаіл Фрідман.

 

«Українська мрія» триватиме із 26 березня до 1 квітня. Відкриття – 26 березня о 16:00 на третьому поверсі київського Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6). Після відкриття відбудеться дискусія на тему «За межами "берегині": роль жінок в українській новій поліції», у якій візьме участь фотограф, а також лейтенантка поліції Тетяна Корецька.

 

Міхаіл Фрідман народився у Молдові 1977 року, закінчив Бінґгемптонський університет та Лондонську школу економіки, де вивчав економіку та міжнародні відносини. Працював у сфері фінансів, а потім – у гуманітарній медичній допомозі, самостійно вивчаючи мистецтво фотографії. Регулярно співпрацює з провідними міжнародними медіа та некомерційними організаціями, серед яких: New Yorker, Time Magazine, Spiegel, GQ, Le Monde, Bloomberg Businessweek, Sports Illustrated, Amnesty International, Doctors Without Borders та інші. Його роботи часто бувають на виставках і здобули численні нагороди у галузі, серед яких і багато грантів від Пулітцерівського центру кризових репортажів.