Франсуаза Оз і Богдан Перевертун представлять проект "Body & Soul" в Одесі

16 червня в Музеї сучасного мистецтва Одеси відкривається персональний проект "Body & Soul" одеського творчого тандему — Франсуази Оз і Богдана Перевертуна, які працюють разом з 2010 року. Досліджуючи естетику концептуального мистецтва, вони виробили добре впізнаваний авторський стиль, який базується на мінімалізмі, монохромі, використанні декоративних ланцюгів в живописних роботах. Образотворча мова творчого тандему Франсуази і Богдана наповнена кодованими символами. Взаємодія з глядачем засноване на зчитуванні цих символів.

 

Франсуаза Оз


У своєму новому проекті автори роблять рішучий крок до кольору, при цьому зберігаючи характерну для них помірність графічного монохромного підходу. Така стратегія дозволяє зануритися в дослідження внутрішніх взаємозв'язків протилежностей як соціального, так і персонального спрямування. Крім живописних робіт також будуть представлені скульптури та інсталяція. Фундаментальні опозиції знаходять в рефлексії авторів гострий особистий підтекст: стереотипні моделі поведінки розсипаються до поетичних слоганів, оголюючи абсурдність стереотипу; холодні образи і текстова домінанта захоплюють глядача в простір інтуїтивного дослідження; близькість приймає репресивний виснажливий тон. Лінія соціального в проекті "Body & Soul" пронизана почуттям хиткості сучасної реальності. Франсуаза і Богдан розкривають діри цієї матриці з істинним юнацьким бешкетствомі, ніби дотримуючись настанови Гі Дебора — «Безнадійні умови суспільства, в якому я живу, наповнюють мене надією». Суворе ratio чи довіра до чуттєвого досвіду? Художники оголюють протилежності і через протиставлення вказують на можливий серединний шлях, що об'єднує гармонії. Франсуаза говорить про те, що лише любов і мистецтво є головними рушійними принципами їхньої діяльності. Познайомившись ближче з експозицією "Body & Soul", не погодитися буде неможливо.

 

Богдана Перевертун


Франсуаза Оз і Богдан Перевертун працюють разом вже більше 7 років як художники і дизайнери. Спільно розвивають бренд аксесуарів FRANCOISE OZ. Учасники ТОП10 молодих художників Одеси, учасники групових і сольних проектів на багатьох великих українських арт майданчиках.

 

Фейсбук

 

Франсуаза Оз

Франсуаза Оз

Богдан Перевертун