Георгій Сенченко покаже новий проект після тривалої перерви

Щербенко Арт Центр представляє персональну виставку українського художника Георгія Сенченка, який після тривалої перерви повернувся на українську арт-сцену. До експозиції «Сім видів паніки» увійдуть великоформатні графічні роботи в стилістиці нуарного коміксу, а також графіті, що буде створене художником в просторі арт-центру лише на час виставки.

 


Назва «Сім видів паніки» — саркастична посмішка автора, пародія на позитивізм актуального художнього поля, що послідовно затискає в лещата системи свободу вираження і висловлювання. Шляхів із цього стану не багато: художник або вбудовується в поле, або виходить за його межі, або виходить на мета-рівень, об'єктивуючи систему, іронізуючи над нею та її трансформуючи. Останній варіант — вже перевірений (і логічний) прийом, завдяки якому автор може сміливо дискутувати про низьке, підносячись, і розповідати про своє, запозичуючи чуже.

 

Побачити виставку можна буде в просторі Щербенко Арт Центру з 5 липня до 5 серпня. Відкриття проекту — 5 липня о 19.00.

 

* * *

Георгій Сенченко — легенда українського мистецтва, один із засновників вітчизняного трансавангарду. З 1982 до 1996 року працював разом з Арсеном Савадовим. У 1987 році їх спільна робота Сум Клеопатри» викликала фурор на ярмарку Fiac в Парижі. Уже в 1991 році велика персональна виставка Савадова і Сенченка відбулася в Центральному будинку художника в Москві, а в 1992 році - у Нью-Йорку в галереї Бермана. Художники першими представляли Україну на таких впливових форумах сучасного мистецтва, як бієнале «Manifesta 1» в Роттердамі та бієнале Santа Fe.