«Грозний: 9 міст»

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS UA, Центр візуальної культури та «Політична критика» запрошують на виставку документального мультимедійного проекту «Грозний: 9 міст», що триватиме з 21 березня до 5 квітня за адресою: м. Київ; Глибочицька, 44.

 

 

Проект «Грозний: 9 міст» є результатом чотирирічного дослідження фотографів Ольги Кравєц, Марії Моріної та Оксани Юшко, присвяченого різним аспектам повоєнного життя в Грозному. Він складається з 9 розділів за концепцією «місто в місті». «Місто, якого нема» – спогади про вже не існуюче радянське місто та ще живу історію трьохсот тисяч життів, обірваних двома останніми війнами. «Місто війни» розповідає наслідки війни та її перехід в латентну форму, показуючи, як насильство  знаходить для себе нові виходи. «Місто релігії» – це місто стрімкої ісламізації та постмодерного фундаменталізму, проваджуваного Рамзаном Кадировим. «Місто чоловіків» та «Місто жінок» викривають гендерні проблеми, пов’язані з цими процесами. «Місто чужинців» – це історії непростих міжетнічних стосунків в місті. «Місто нафти» – економічний базис, на якому розбудовується «Місто слуг народу», лояльних до влади. Під тягарем постійних загроз та непевності, серед виру стрімких змін своїм повсякденним життям живе «Місто звичайних людей».

 

Відкриття виставки «Грозний: 9 міст» відбудеться 21 березня о 17:30. Відвідати її можна щодня, окрім понеділка, з 13:00 до 19:00. 22 березня о 18:00 планується екскурсія виставкою за участі авторок.