Капур пожертвував премію в 1 мільйон доларів на допомогу біженцям

Відомий британський митець Сер Аніш Капур пожертвував премію «Genesis Prize» в 1 мільйон доларів, отриману в лютому 2017 року, на подолання кризи сирійських біженців та розвиток залученості єврейської громади в глобальному рухові з підтримки переміщених осіб. Його пожертва продовжує традицію лауреатв «Genesis Prize» відмовлятися від нагород на користь вирішення значущих питань.

 

Аніш Капур

Фото: The Talks

Щорічну премію «Genesis Prize», відому також як "єврейська Нобелівська премія", було засновано у 2012 році, з метою вшановувати людей, які "досягли досконалості та міжнародного визнання в обраних ними професійних областях, і які надихають інших своєю залученістю у справах єврейської громади, відданістю їй та державі Ізраїль".


Капур народився в 1954 році в Бомбеї, у сім'ї єврейки та індуса. Він переїхав до Ізраїлю у віці 16 років, а з 1970-х років живе та працює у Великій Британії. У 1991 році митець став лауреатом престижної премії Тернера, а у 2013 році отримав лицарське звання.


Будучи одним з найвпливовіших та найінноваційніших художників у світі, Капур відзначився також як активний громадський діяч, відомий своєю прихильністю до соціальної справедливості. Так, нещодавно митець відвідав сирійських біженців у таборі "Zaatari" (Йорданія) у рамках програми арт-терапії ЮНІСЕФ.


Капур наголосив, що стати лауреатом премії «Genesis Prize» було для нього честю. 

 

"Я художник, а не політик, і відчуваю, що повинен виступати проти байдужості до страждань інших. У сучасному світі більше 60 мільйонів біженців — географія їхніх переміщень не важлива, у будь-якому разі криза біженців просто тут, на нашому порозі", — зауважив він.

 

Митець також закликав усіх небайдужих людей підтримувати традицію премії «Genesis Prize», допомагати рятувати життя й давати біженцям можливість повернутися до нормального життя.

 

Джерело: blouinartinfo.com