Картина Ротко попередньо оцінена у $45 млн аукціоном Christie

П’ять полотен із колекції режисера та архітектора Франсуа де Меніль та його дружини Сюзан будуть винесені на продаж аукціону Christie у Нью-Йорку як частина вечірніх торгів 15 листопада, присвячених повоєнному та сучасному мистецтву. Серед них буде полотно Марка Ротко «Без назви (Rust, Blacks on Plum)», яке попередньо оцінюють сумою від $35 до $45 млн.

 

Франсуа де Меніль є онуком Конрада Шлюмберже, одного із двох братів, які в 1926 році заснували одну із нині найбільших у світі нафтових компаній. Його батьки, Домініка та Джон де Меніль, були арт-патронами, які заснували «Каплицю Ротко» і Колекцію Меніль у Хьюстоні. Статки їхньої арт-колекції настільки великі та різнопланові, що New York Times назвав цю родину «Медічі сучасного мистецтва».

Марк Ротко  «Без назви (Rust, Blacks on Plum)» © Christie's

Фото: www.bloomberg.com


Полотно Марка Ротко «Без назви (Rust, Blacks on Plum)», датується тим же роком, коли батьки Франсуа, легендарні колекціонери Домініка і Джон де Меніль, замовили художнику серію полотен для їхнього дому у Хьюстоні, який тепер називають «Каплицею Ротко». Домініка запозичила «темні» роботи Ротко для виставки в Університеті св. Томаса у Хьюстоні, у якому вона очолювала відділ історії мистецтв, протепісля цього полотна залишалися у власності Ротко аж до смерті художника у 1970 р. Окрім того, Домініка де Меніль особисто відвідувала митця, оскільки планувала звести неконфесійну каплицю лише для його 14 картин.

 

«Без назви (Rust, Blacks on Plum)» – це темний квадрат (5/5 футів), написаний у 1962 році, після фресок Seagram і до створення «Каплиці». Франсуа придбав цю картину через Pace Gallery у 1978 році, коли музей Гугенхайма відкрив ретроспективну виставу Ротко.

 

У власності родини Меніль також знаходяться 4 роботи Джозефа Корнела (створені у період 1930-х – 1948 рр.), зокрема тіньова коробка «Untitled (Medici Slot Machine)», оцінена у $5 млн.

 

Джерело: www.bloomberg.com