Художник Сергій Святченко представив серію робіт у Копенгагені

У рамках святкування 150-річного ювілею Magasin du Nord у Копенгагені, найбільшого універсального магазину країни, українсько-данського художника Сергія Святченка запросили для створення художніх вітрин за матеріалами історичного фотоархіву з музею Magasin du Nord.     

 

«Цей проект вкотре підкреслює значимість творчості Сергія Святченка. Його лаконічні та яскраві колажі органічно виглядають на фасаді культової для жителів Копенгагену будівлі. Художнє вираження митця не було обмежене, тому нові роботи Сергія заслуговують уваги, вражають і надихають», – коментує проект арт-дилер Ігор Абрамович.       

 

Головний фасад Мagasin Du Nord, Копенгаген

 

Сергій Святченко – художник зі світовим ім’ям, його роботи неодноразово експонувалися на персональних і групових виставках у багатьох європейських країнах, а також у США й Канаді. Святченко закінчив архітектурний факультет Харківського інженерно-будівельного інституту, потім захистив кандидатську дисертацію з архітектури у Київському інженерно-будівельному інституті. У 1980-ті роки в Україні був ключовою фігурою як організатор і куратор перших виставок сучасного мистецтва. У 1990 році переїхав до Данії і відтоді живе та працює у місті Віборг.

 

 

У 2002–2009 рр. Святченком було довершено інтернаціональний проект виставкового простору Senko Studio, до участі в якому його автор, як куратор, залучив молодих художників – представників найрізноманітніших сучасних напрямків у образотворчому мистецтві з різних країн світу. За авторським задумом, Senko Studio – це синтез галереї і водночас колективної творчої майстерні. Згодом Святченко створив інтернет-проект Close Up & Private, в основу якого були покладені нові принципи фотографії та сучасний погляд на стиль, моду й класичні деталі в одязі. Проект набув широкого розголосу й привернув увагу деяких всесвітньо відомих фірм одягу та журналів мод.          

 

Сергій Святченко для Magasin Du Nord, 4275 х 4275 см (кожен), коллаж, фотографія 

Сергій Святченко для Magasin Du Nord, 4275 х 4275 см (кожен), коллаж, фотографія 

 

Вибір Святченка як художника для створення й реалізації художнього проекту на матеріалі фотоархіву Magasin du Nord не є випадковим. Святченко – одна з найпомітніших фігур у царині сучасного колажного мистецтва. У серії колажів LESS-collage Святченко створив свою власну, особливо виразну колажну мову, за допомогою якої він долає звичні кордони й встановлює зв’язок між поп-культурою й політикою, особистою пам’яттю й колективною історією, науковими уявленнями й образними реаліями з фантазій і сновидінь. Колажі в серії LESS зазвичай складаються лише з двох-трьох елементів на яскравому однобарвному тлі, яким підсилюється виразність композиції.         

 

Сергій Святченко для Magasin Du Nord, 4275 х 4275 см (кожен), коллаж, фотографія

 

Фотоархів Magasin du Nord набуває в тлумаченні митця форми класичного LESS-колажу, який завдяки 3D-ефекту спрямовує зір глядача у минуле, відроджуючи історичний матеріал у сучасному зображенні. Як нащадок конструктивістів і авангардистів 1920-х років, Святченко продовжує реалізовувати концепцію розмивання кордонів між жанрами та скасовує перепони між витонченим і народно-демократичним. Мистецтво, на думку автора, повинно бути інтегрованим у реальне життя. Робота над художнім осмисленням матеріалів фотоархіву Magasin du Nord надала митцю ще одну рідкісну можливість донести до найширшого глядацького загалу свої творчі ідеї.

 

Виставка буде відкрита по 30 квітня 2018 включно.

 

Фото з особистого архіву Сергія Святченка