Китайський художник і зірка Netflix Cai Guo-Qiang відкриє виставку в Уффіці

Експозиція складатиметься з піротехнічних робіт, на які художника надихнули Ренесансні флористичні мотиви із колекції Флорентійського музею.

 

Проте, роботи-феєрверки цього разу представлені не будуть. Саме за них художник отримав визнання. Наступного місяця феєрверкам буде присвячена окрема виставка у Gallerie degli Uffizі, Флоренція, яка складатиметься із 60 робіт із пороху, а також ескізи, для створення яких застосовувалися ароматичні добавки.

 

Cai Guo-Qiang, Study of Birds (2018) © Tatsumi Masatoshi, courtesy of Cai Studio

Фото: www.theartnewspaper.com

 

Упізнаваність по всьому світу Cai Guo-Qiang отримав за найбільш зухвалу свою роботу «Драбина у небо» (2016): 500-метровий феєрверк – драбина, яка здіймається до неба. Netflix включив відео-фіксацію цієї роботи до документального фільму про художника, у якому також ішлося про увесь процес її створення – від підготовки до запуску її неподалік від рідного міста митця – Цюаньчжоу.

 

Роботи виставки в Уффіці були створені Cai Guo-Qiang під враженням від його майже річного перебування в Італійському музеї, зокрема у Відділі гравюри та графіки, а також від відвідин Садів Боболі, які розташовані неподалік від музею. Ці сади були спроектовані у XVI столітті спеціально для родини Медичі. Художник також співпрацював із професійними ботаніками, щоб визначити, які саме види рослин зображені на ренесансних полотнах, аби в подальшому включити їх до своїх творів.

Cai Guo Qiang, Sky Ladder (2015) © Cai Studio/Netflix

Фото: news.artnet.com

 

«Я хотів максимально спростити створювані мною образи і зосередитися саме на зображенні квітів», – зазначає Cai. – Фіксація однієї теми спонукає мене до глибших роздумів: як ще її можна зобразити? Як створити по-справжньому хорошу композицію з квітами? Як передати через свободу та природню легкість жагу до художньої свободи?»

 

Виставка стане частиною великого туру митця по музеям Заходу, «Мандрівка через історію Західного мистецтва»,  який розпочався у 2017 році у Москві з виставки в Державному Художньому музеї ім. Пушкіна, на яку Cai Guo-Qiang’а надихнула історія Жовтневої революції. Наступною була виставка у музеї del Prado, Мадрид, на яку надихнули роботи Ель Греко. Наступного року в рамках туру відкриється виставка в Археологічному музеї Неаполя.

 

Джерело: www.theartnewspaper.com