Книга Гела Фостера «Повернення реального» з’явиться українською

Харкiвське видавництво IST Publishing розпочинає новий напрям своєї діяльності — видання non-fiction текстів іноземних авторів та авторок — книгою Гела Фостера «Повернення реального». 

Дослідження Фостера починається з розповіді про історичний авангард, а завершується оригінальним прочитанням сучасної ситуації — тим, що вона віщує для майбутніх практик мистецтва і теорії, культури і політики. Автор розглядає ці практики з 1960 року і перевпорядковує стосунки між довоєнним і післявоєнним авангардом. Після моделей мистецтва-як-тексту в 1970-х і мистецтва-як-симулякру в 1980-х, Фостер припускає, що зараз ми є свідками повернення до реального — до мистецтва і теорії, які засновуються на матеріальності реальних тіл і соціальних місць. 

 

Зображення надано організаторами

Всупереч припущенню, що сучасне мистецтво є так чи інакше застарілим, мистецтвознавець стверджує, що авангард повертається до нас із майбутнього і, завдяки інноваційній практиці в теперішньому, займає нову позицію. Фостер формулює таку модель мистецтва і теорії, що здатна протидіяти всеохопному на сьогодні знищенню передової культури.

Видання книги: весна 2018.

 


* * *
Гел Фостер — відомий американський історик та критик мистецтва, викладач Принстонського університету, редактор журналу October, автор багаточисленних текстів, серед яких «Дизайн та злочин» (та інші діатріби) (2002), «Художньо-архітектурний комплекс» (2011). Співавтор книги «Мистецтво з 1900 року. Модернізм, антимодернізм, постмодернізм» (2004).


IST Publising – незалежне видавництво, засноване в 2017 році на базі харківської галереї COME IN. Спеціалізується на виданні non-fiction текстів в області теорії та історії мистецтва, соціології культури, філософії та на межі цих дисциплін перекладених з іноземних мов українською. Окремий фокус видавництва спрямовано на проведення та публікацію досліджень сучасних художніх практик в Україні. Місія видавництва полягає у формуванні кола однодумців з поступовим розширенням поля діалогу про процеси у сучасному мистецтві, що здатен не тільки осмислювати те, як ми живемо сьогодні, але й як ми можемо змінитись завтра.