Краєзнавці Слов’янська проситимуть мера повернути «Віллу Марії» місту

З ініціативою про повернення архітектурної пам’ятки «Вілла Марії» у користування громади мешканці міста та краєзнавці планують звернутися до мера та депутатів Слов’янської міської ради. Про це йдеться в повідомленні на Фейсбук-сторінці проекту "Музей відкрито на ремонт".

 

Так будівля «Вілли Марії» виглядає сьогодні

Фото: Фейсбук-сторінка проекту "Музей відкрито на ремонт"


Таке рішення на спільному засіданні 9 лютого узгодили представники організації Національної спілки краєзнавців України та наукові працівники Краєзнавчого музею міста. На думку активістів, у будівлі даної пам’ятки найбільш доцільно створити Центр історії кераміки та розвитку народних художніх промислів у єдиному на Сході України Місті керамістів — Слов’янську.

 


 

«Вілла Марії» — архітектурна пам'ятка міста Слов'янська, заснована на початку минулого століття власником цегельних і соляних заводів Успенським. У 1905 році маєток було споруджено для жінки на ім'я Марія та названо на її честь.

 

За радянських часів садиба знаходилася в користуванні дитячого ревматологічного санаторію, а в 1983 році за рішенням Донецької обласної ради споруду було внесено до списку пам'яток архітектури і містобудування Слов'янська. У 2011 році влада міста віддала «Віллу Марії» в користування церкви Московського патріархату на 50 років.

 


 

У 2014 році в садибі гуртувалися перші «ополченці» терористів, за сприяння священника церкви, до господарства якої було передано споруду.

 

Наразі в будівлі розташований "Центр славянской культуры" РПЦ, внутрішній стан споруди невідомий. У рамках ініціативи повернення пам'ятки у власність громади було створено робочу групу, до якої, зокрема, увійшли співробітники відділу культури та відділу туризму Слов'янської міської ради, представники громадськості.

 

За словами ініціаторів проекту "Музей відкрито на ремонт", обговорення наріжного питання має відбутися в найближчому майбутньому.