Культуролог Олександр Івашина розповість про феномен близькості

Близькість. Якими будуть ваші перші ассоціації? Напередодні фестивалю документального кіно і урбаністики "86:Близькість", культуролог Олександр Івашина розповість про феномен близькості в культурі.

 

Агнес Мартін, Без назви №1, 2003

Близькість: феномен, поняття, подія.
Близькість досліджується в теоріях різноманітних мислителів та конструюється/симулюється в багатьох сучасних фільмах та художній літературі. Це суперечливе явище описують в категоріях культурології, філософії, психології, соціології та літературознавства. Його пов'язують як з сексуальністю та інтимністю, так і зі смертю, насиллям, сакральним чи Богом.

 
Одні бачать в близькості необхідну складову успішного чи щасливого життя, інші — загрозу такому життю. Взірці близькості знаходять у формах буття-разом буддистських монахів, чи, як щось втрачене, (не)знаходять в житті сучасного жителя мегаполісу. Фантазми близькості структурують життя різноманітних спільнот. Близькість потребує особливих просторів, як утопічних, так і архітектурних чи географічних.
Близькість в практиках буття-разом: проблематизація поля.

 

Зустріч відбудеться 11 квітня в арт-центрі Closer (м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 31). Початок о 19.00.

 

* * *

Олександр Івашина — культуролог, науковець, старший викладач кафедри культурології НаУКМА, де працює вже понад 20 років. Читає курси «Загальна теорія культури», «Сучасна культура Заходу», «Особистість в культурі Заходу в постметафізичний період», «Постструктуралізм», «Постмодернізм», «Актуальні проблеми зарубіжної культурології», «Масова культура», «Франкфуртська школа». Коло його академічних зацікавлень – сучасна культура та культура ХХ століття. У 90-х влаштовував своєрідні камерні презентації Олександра Гнилицького і Василя Цаголова; брав участь в «Лівадійському проекті»; активно захищав ЦВК в Києво-Могилянській Академії.