Лекція та воркшоп у Центрі візуальної культури

29 листопада о 19:00 у Центрі візуальної культури Борис Буден прочитає лекцію «Європа в перекладі: межі обіцянки». Мова йтиме про війну та розпад Югославії у 1990-ті крізь призму теперішньої кризи в Україні.


Вхід на лекцію вільний.

«Щоб втілити ідеал єдності у своїй лінгвістичній практиці, Європейський Союз розвинув політику перекладу, засновану на принципі рівності усіх мов незалежно від їхньої культурної ваги чи впливу. Та коли справа доходить до зовнішніх меж Євросоюзу, ця політика перетворюється на власну протилежність, створюючи нерівності та жорстоко руйнуючи наявні мовні спільноти. У чому ж проблема? В самому понятті перекладу!» (Борис Буден).
 
Також, 29 листопада о 16:00 Борис Буден проведе воркшоп «Деякі паралелі між війною в Югославії та українською кризою»:
 
«Історія ніколи не повторюється, але інколи порівняння двох історичних подій виявляє значні подібності та послідовності: дезінтеграція суспільства через культурні розбіжності, мобілізація історичної пам’яті в сучасній боротьбі, обіцянка європейської інтеграції, незворотність насильницьких трансформацій тощо. Твердження Джорджо Аґамбена про розпад Югославії, здається, можна застосувати й до української ситуації: годі чекати повернення до нормальності та відновлення старого соціального договору. Натомість, надзвичайний стан, встановлений шляхом насильства, стане постійною умовою та навіть пошириться у глобальному вимірі» (Борис Буден).
 
Рекомендовані тексти до обговорення під час воркшопу:
 
James Graham: The Violent Breakup of Yugoslavia
http://www.historyorb.com/europe/yugoslavia.php

Boris Buden: Saving Private Havel (1999)
https://gallery.mailchimp.com/593be942b85c69f4d8741040f/files/saving_private_havel_1_.docx

Boris Buden: Red Velvet, in Manifesta Journal 18
http://www.manifestajournal.org/issues/situation-never-leaves-our-waking-thoughts-long/red-velvet
 
Для участі у воркшопі необхідно зареєструватися за електронною адресою: vcrc@vcrc.org.ua
 
Борис Буден – письменник, критик, перекладач. Доктор філософії Берлінського університету імені Гумбольдтів. Учасник Інституту прогресивної культурної політики (Відень). Українською мовою вийшла його книга: «Зона переходу: Про кінець посткомунізму».