Леонардо да Вінчі писав Даму без горностая

Французький учений Паскаль Котте впродовж трьох років досліджував картину «Дама з горностаєм», створену Леонардо да Вінчі, і дійшов висновку, що художник писав її у три підходи.

 

У часи Леонардо панувала думка, що на полотнах обов’язково потрібно зображувати ритуальну тварину. Завдяки своїм дослідженням Котте показав, що Леонардо написав перший портрет без горностая, лише згодом він додав маленького звіра.

 

Учений методом ампліфікації шару (з англ. – «the layer amplification method» (LAM) зміг побачити, що ж було між шарами відомого шедевру.  

 

 

«Техніка LAM дає можливість очистити картину, як цибулину, – зняти верхній шар поверхні полотна, щоб побачити, що відбувається всередині за різними шарами фарби», – каже Котте. – «Ми з’ясували, що Леонардо декілька разів змінював свою думку щодо того, як саме писати цю картину».

 

«Дама з горностаєм» належить Чарторийському фонду. Вона часто експонується у Національному музеї в Кракові. Наразі картина зберігається у Вавельському замку, адже нині музей ремонтують.

 

За матеріалами: theguardian.com