MASLO: перший арт-центр у Хмельницькому відкрито

12 березня відбулось відкриття першого у Хмельницькому центру сучасного мистецтва MASLO (Староконстянтинівське шосе, 20/3).


«Наскільки мені відомо, історія виникнення виставкових локацій має у Хмельницькому спорадичний характер і, як правило, мотивацією для їх виникнення ставав комерційний інтерес, який згодом себе не виправдовував і простір закривався, перетворюючись на більш прибуткову справу – чи-то магазин одягу, чи-то ком’ютерний центр», – зазначила на відкритті арт-центру мистецтвознавиця Катерина Носко.

 

Тут і далі – фото з відкриття 
Надано організаторами

 

З огляду на це, необхідність появи подібного простору в місті визрівала давно та ставала більш нагальною з кожним роком. А відсутність середовища, не враховуючи окремих замкнутих поодиноких ініціатив, продовжувала вирізняти культурне становище Хмельниччини та робити його невидимим на мапі художнього процесу в Україні.

 

Скульптура Тараса Поповича


Так, засновниця арт-центру Вікторія Панькова, обрала за мету саме формування цього середовища та заклала у стратегію розвитку MASLO – реалізацію виставкової та освітньої програм, спрямованих на підтримку молодих українських художників, надання їм можливостей для реалізації власних ідей та експериментів у рамках виставкового простору та тераси.

 


 

«Мотивацією було створити місце, у якому б могло зародитись щось нове. І моя справа буде допомогти цій ідеї реалізуватись», – зазначає Вікторія Панькова.


Під час самого відкриття організатори наголошували на своїй відкритості до співпраці, та окрім молодих художників, закликали до колаборацій з іншими інституціями, зокрема, Хмельницьким обласним художнім музеєм, а також культурними менеджерами та кураторами з усієї України. Свої пропозиції кожен може відправити на електрону пошту центру info@maslo.space, де вона буде розглянута командою.

 

Засновниця галереї Вікторія Панькова та скульптор Тарас Попович


Відкриття арт-центру стало одночасно й відкриттям виставки двох молодих художників «Яким ти бачиш цей колір?». Так, киянка Олена Кузнєцова та львів’янин Тарас Попович представили свої роботи, об’єднуючою ланкою яких стала особлива увага до кольору, який у Олени проявляється на площині, а у Тараса – в об’ємі. До експозиції увійшли абстрактні полотна авторки різних років та скульптури зі скла та кераміки художника, а також відео робочого процесу їх створення. Олена Кузнєцова була присутньою на відкритті, тож відвідувачі мали нагоду особисто поспілкуватись з авторкою, а телевізійні канали – взяти коментар. Власне, зустрічі з художниками як формат artist talks будуть впроваджуватись арт-центром, з огляду на важливість бесіди з автором як такої, зокрема, у просторі, де представлені його роботи.

 

У межах простору, окрім виставкового, діє також зона для читання та бібліотека, до якої увійшли книги з таких видавництв як Основи, Родовід, Артбук, TASHEN. Бібліотека буде постійно поповнюватись, а сам простір, у якому вона знаходиться, може стати місцем зустрічі творчої та активної молоді Хмельницького для знайомств, обміну ідеями та думками, що у майбутньому можуть перерости у повноцінні проекти. Наразі арт-центр готує широку освітню програму, перші події якої будуть анонсовані ближчим часом. Серед них – презентації, воркшопи, лекційні курси про сучасне мистецтво.

 

Тарас Попович та Альона Кузнєцова​