Митці об'єдналися, аби врятувати дім співачки Ніни Сімон

Незабаром після того, як трикімнатний будинок дитинства знакової американської джазової співачки та правозахисниці Ніни Сімон з'явився на ринку в минулому році, афроамериканські митці Еллен Галлахер, Рашид Джонсон, Джулі Мерету та Адам Пендлтон зібралися разом, аби придбати та зберегти будівлю, повідомляє New York Times.

 

Будинок в Тріоні, у якому народилася Ніна Сімон

nytimes.com


Ніна Сімон народилася в 1933 році в містечку Тріон (Північна Кароліна), у домі на 30-ій Іст Лівінгстон Стріт. Дізнавшись про невизначине майбутнє історичної будівлі,, чотири художники вирішили не зволікати й викупили майно за $95 000, об'єднавши свої активи.

 

"Це було незадовго після виборів, й, подібно до багатьох людей, я відчував відчайдушну потребу не стояти осторонь, й це здалося мені правильним шляхом, — розповів Джонсон. Коли я дізнався про існування цього будинку, я відчув необхідність впевнитися, що він нікуди не подінеться". 

 

Інтер'єр першого помешкання Ніни Сімон

nytimes.com


Попередній власник будівлі Кевін Макінтайр, колишній директор економічного розвитку повіту Полк (Флорида), придбав будинок за $100 000 у 2005 році й працював над його реставрацією. Аби дізнатися, як будинок виглядав у дитинстві Сімон, Макінтайр розшукав брата співачки Керрола Веймона. Він сподівався перетворити дім в музей і громадський центр, та втратив його через фінансові труднощі. 

 

Коли Кевін Макінтайр втратив право власності на будинок Ніни Сімон, нью-йоркський художник Верн Доусон, що має ферму неподалік, поговорив зі своєю дружиною Лорою Хоптман, кураторкою в Музеї сучасного мистетва (Нью-Йорк). Разом вони вирішили знайти інвесторів, які допомогли б врятувати історичний будинок.