«Між революцією та війною» – дискусії та покази у Центрі візуальної культури

Із 11 по 13 грудня у Центрі візуальної культури (Київ, вул. Глибочицька, 44, 2 поверх відбудеться серія дискусій та показів в рамках проекту «Між революцією та війною». Вхід вільний.

 

11 грудня. 19:00. Біополітика війни: полон, тортури, самосуд.
Під час війни людські життя знецінюються, зводяться до статистичних даних, часто неточних. Зворотом цієї статистичної віртуалізації  життя є повернення до тіла як основного об’єкта влади. В ситуації безладу, правової та територіальної кризи, саме тіло стає основною територією та театром влади. Спектакль тілесного насильства, легітимований війною, проникає в тканину соціальних практик, повертаючи традиції середньовічного самосуду.
 
Учасники: Олександр Івашина (культуролог, викладач НаУКМА), Артем Чапай (письменник, журналіст), Павло Юров (театральний режисер), Дмитро Потєхін (політичний аналітик).
 
12 грудня, 19:00«Життя після ДНР»: показ та обговорення фільмівНаталки Гуменюк.
Цикл фільмів Наталки Гуменюк “Життя після ДНР” знятий влітку 2014 року в населених пунктах, звільнених українською армією від сепаратистів. Камера Наталки Гуменюк з’являлася на місці подій практично синхронно з припиненням окупації, що дозволило їй вхопити стан невизначеності, дезорієнтації та розгубленості серед місцевого населення, що опинилося між двох вогнів. Ця серія фільмів, створена для Громадського ТБ, буде вперше показана як цілісний та логічно пов’язаний цикл.
 
Наталка Гуменюк – журналістка-міжнародниця, ведуча Громадського ТБ.
 
13 грудня. 19.00. Надзвичайний стан та нове насильство в Україні
Війна – надзвичайний стан, який вимагає повного підпорядкування державі і зміцнення командного ланцюжка, введення обмежень на протестні ініціативи та громадянські свободи. Він легітимує насильство як необхідний інструмент, що принципово впливає на тканину суспільних відносин, змінюючи способи політичної участі і політичної дії, призводячи до перевизначення основних понять, таких як справедливість, законність, громадянські права, політичне представництво і розподіл влади.
 
Учасники: Михайло Мінаков (філософ, доцент кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА), Назарій Совсун (журналіст, активіст Центру візуальної культури), Сергій Біленький (історик, викладач Університету Торонто), Сергій Захаров (художник), Андрій Гладун (соціолог).