Музей історії Києва експонує інтуїтивний живопис Андрія Ревенка

Виставка «БН» в Музеї історії Києва— це вільний погляд художника Андрія Ревенка на навколишню дійсність — співіснування фактур, кольорів, ліній і плям. На перший план висувається зорова конструкція. Художник відходить від чітких, конкретних форм з метою експресії, вираження свого внутрішнього стану.

 

Тут і далі — живопис Андрія Ревенка

 

"Останнім часом той потік інформації та подій, який звалився на нас, став причиною того, що ми стали забувати про те, що ми люди і що наше справжнє призначення це життя, що відповідає нормам людської моралі, та, по можливості, максимальний опір агресії і злості, що в нас проникає. Мистецтво це один з процесів, який дає нам цю можливість — заспокоїтися і побути в тому стані, який э властивим людині — стані умиротворіння", — коментує художник.

 

Творчість митця характеризується насиченою колористикою, яка посилює узагальнені форми. У роботах Андрія Ревенка витончені колірні рішення поєднується зі складними, часто багатошаровими техніками нанесення і активними експериментами з матеріалом. Майстер будує свої живописні композиції повністю покладаючись на інтуїцію та уяву. Кожен образ, сюжет перед своїм «народженням» проходить довгий шлях осмислення. Картина — це вже концентрований мистецький висновок індивідуального аналізу реальності, що нас оточує.  

 



Андрій Ревенко не втомлюється прогресувати в професійному руслі, розвиватись, вдосконалювати вже вироблену техніку і знаходити нові шляхи втілення творчого потенціалу на полотні.  

 

На думку митця, конкретних сюжетних ліній у експресивних абстракцій бути не може, оскільки вони створюються на видиху, інтуїтивно і зумовлені внутрішнім станом художника в момент написання роботи. Більша частина робіт в експозиції не мають назви — таким чином автор залишає місце для роздумів, у першу чергу, — своїх, а також для рефлексії глядача.


Художник має на меті створити двосторонній зв'язок між глядачем та його картинами, а тому в рамках виставки «БН» організовує творчий конкурс на кращий опис його картини. Кожен відвідувач має можливість сам для себе визначити смислове значення робіт, виокремити найяскравіші моменти, пофантазувати і таким чином розповісти по-своєму про картини. Детальніше

 

Виставка триватиме до 1 березня 2017 року.