Музей мистецтв Нового Орлеана отримав більше 1300 фотографій у подарунок

Музей мистецтв Нового Орлеана отримав у подарунок понад 1300 фотографій з колекції Тіни Фріман, у тому числі твори Річарда Аведона, Доротеї Ланж, Альфреда Штігліца та Едварда Вестона — і це лише кілька імен.


Двадцять три із фотографій будуть показані в музеї до 17 березня 2019 року на виставці під назвою «Минуле Сьогодення Майбутнє: створення колекції фотографій Музею мистецтв Нового Орлеана». Зауважимо, що Фріман брала участь у створенні фотографічної колекції Музею протягом десятиліть, працюючи кураторкою відділу фотографії з 1977 до 1982 року.

 

Маргарет Бурке-Вайт. Корпорація Крайслера, 1932

Фото: Artforum


Сьюзан Тейлор, директорка музею, заявила: «Протягом багатьох років Тіна Фріман мала значний вплив на фотографічну колекцію Музею. Її надзвичайно щедрий подарунок — це відображення її знань і пристрасті до фотографії і видатних фотографів, які визначають цей медіум. Це важливий етап в історії Музею».

 
Серед подарованих робіт є кілька ранніх фотографій, таких як "Джулія Джексон" Джулії Маргарет Кемерон, "Корпорація Крайслера" Маргарет Бурке-Вайт і "Силуети Санкт-Крістофа" Ілзи Бінг. Рассел Лорд, куратор відділу фотографій Музею, додав: «Тіна Фрімен почала колекціонувати на початку 1970-х років, коли багато музеїв ще не звертали уваги на фотографію. У результаті її провидницького рішення її колекція включає в себе безліч безцінних майстрів, які більше не доступні музеям і колекціонерам».

 

Джерело: artnews.com