Національна портретна галерея оголосила фаворитів власної премії

Національна портретна галерея (Лондон) визначила трьох митців, які цьогоріч позмагаються за її премію. У 2016-му на конкурс надійшло 2557 портретів із 80 країн світу.

 

На відміну від двох інших претендентів, 34-річний китаєць Бо Ван (Bo Wang) потрапив до шорт-листу премії вперше. У творі «Тиша» він показав свою матір на лікарняному ліжку за місяць до смерті від раку.

 

 

Портрет Клари Драммонд (Clara Drummond) отримав назву «Дівчина у вільній сукні». На ньому мисткиня зобразила свою подругу, художницю Крісті Баченен. Драммонд вже брала участь у конкурсі в 2005-му та 2009-му.

 

 

Третьою роботою в фінальному списку конкурсу став портрет поета Х’юго Вільямса авторства Бенджаміна Саллівана (Benjamin Sullivan). Художник підкреслює, що під час роботи надихався музикою Елвіса Преслі.

 

 

Переможець премії Національної портретної галереї Великобританії отримає грошовий приз у розмірі 30000 фунтів стерлінгів. Його оголосять 21 червня. А за два дні у галереї розпочнеться виставка найкращих робіт із цьогорічного конкурсу, в якій візьмуть участь 53 автори з Великобританії, США, Франції, Німеччини, Іспанії, Китаю, Нової Зеландії, Південної Африки, Литви, Колумбії та Росії.

 

Джерело: theguardian.com