"Супергерої" в Національній академії мистецтв
З 26 вересня по 14 жовтня в Національній академії мистецтв України проходитиме виставка SUPERHERO, у якій візьмуть участь українські та американські сучасні художники: Мел Рамос, Віктор Сидоренко та Валентин Попов. Роботи відомих художників у спільній виставці об'єднала тема дослідження культових персонажів. Художники розмірковують над архетипом сучасного героя, виявляючи витоки і взаємозв'язки появи в історії знакових персонажів. Виставка організована Modernism Gallery (Сан-Франциско, США), Інститутом проблем сучасного мистецтва НАМ України та фондом Artcult.
У рамках проекту вперше в Києві будуть представлені роботи легендарного майстра поп-арту – Мела Рамоса. Арт-експерти вносять американського художника до числа найвпливовіших діячів цього напряму разом з Роєм Ліхтенштейном, Енді Ворголом, Клаусом Ольденбургом і Джеймсом Розенквістом. Герої Рамоса – суперзірки з ідеальною зовнішністю. Художник демонструє як використання еротичних образів у поєднанні з популярними брендами пробуджує бажання володіння предметами масового споживання.
Автор: Мел Рамос
Віктор Сидоренко – один із лідерів сучасного українського мистецтва, який брав участь у численних проектах за кордоном, у тому числі з Йоко Оно, Чжаном Хуанем та іншими всесвітньо відомими художниками. Герой Віктора Сидоренка нагадує в'язня платонівської печери, який мріє про недосяжні виміри та необмежені можливості. Такий супергерой-двійник демонструє прагнення кожного з нас знайти себе в буденній реальності.
Автор: Віктор Сидоренко
Українець Валентин Попов є прикладом художника, який самостійно досягнув успіху та визнання у США. Творчість Попова відображає ідентичність "образо-творення" різних культур. Змішуючи і експериментуючи, художник підводить глядача до несподіваних висновків, надаючи нові значення героям, релігійним образам, символам, міфам і історії.
Автор: Валентин Попов
"Що спільного між Бетменом і Леніним? Захід протиставляв Сходу свободу особистої ініціативи. Схід – впорядкованість і служіння суспільству. Не дивлячись на ідеологічні відмінності, герої обох цивілізацій схожі багато в чому – втілюють народну віру у мрію і справедливість. Арт-проект SUPERHERO культивує усвідомлене ставлення до феномену героїзації", – куратор проекту Наталія Шпитковська.
Куратори: Гільберт Альтер-Гільберт, Наталія Шпитковська.
Відкриття виставки SUPERHERO відбудеться 26 вересня о 18.30. Вхід виключно за запрошеннями.