Найбільшу галерею сучасного мистецтва в Австралії збудують у Мельбурні

Місто Мельбурн, якому культурний туризм щорічно приносить приблизно 1 млрд. доларів США, давно названо культурною столицею Австралії. Але його статус опинився під загрозою, коли у Брісбені, Гобарті і багаторічному супернику Сіднеї з'явилися нові художні музеї, оновлені арт-установи і безлічі амбіційних фестивалів мистецтв.

 

Фото: The Art Newspaper

 

Аби зміцнити місце Мельбурна на вершині, уряд штату Вікторія оголосив про партнерство з Національною галереєю Вікторії (NGV) —одного з найбільш відвідуваних у світі художніх музеїв — щоб побудувати найбільшу галерею сучасного мистецтва Австралії, NGV Contemporary, у ревіталізованому мистецькому районі. Незважаючи на те, що розмір галереї ще не відомий, NGV Contemporary буде збудовано на ділянці, на якій зараз розташований шестиповерховий офісний будинок площею 61 000 квадратних метрів, у якому колись розміщувався офіс бельгійсько-бразильського пивоварного гіганта Anheuser-Busch.

 

NGV Contemporary стане центральною частиною району мистецтв і культурних установ, у який входять Вікторіанський коледж мистецтв, Австралійський центр сучасного мистецтва і недавно відкритий Buxton Contemporary.

 

Відкриття очікується у 2025 році. Державний уряд повинен інвестувати ще 208 мільйонів доларів у проект протягом наступних двох років з додатковим фінансуванням, очікуваним від благодійних донаторів.

 

Джерело: The Art Newspaper